Aktualności, Samorząd

Kolejne rondo i sygnalizacja?

Opublikowano 02 października 2017, autor:

Radni Leszek Mączka i Krzysztof Mazurek złożyli do burmistrza Garwolina wniosek o ujęcie w przyszłorocznym budżecie dwóch inwestycji realizowanych na ul. Aleja Legionów.

Pierwsza dotyczy budowy sygnalizacji świetlnej przed Szkołą Podstawową nr 2. Inwestycja, zdaniem wnioskodawców, jest niezbędna do poprawy bezpieczeństwa nie tylko uczniów i ich opiekunów, ale również korzystających z przejścia mieszkańców okolicznych osiedli.
-Obecnie stosowane zabezpieczenia w postaci żółtego światła ostrzegawczego oraz osoby przeprowadzającej dzieci przez przejście (pracuje ok. 8 godzin dziennie) nie są wystarczające -zauważają radni.
Pomimo oznakowania przejścia, w rejonie szkoły często dochodzi także do kolizji i wypadków. Sygnalizacja miałaby zredukować liczbę zdarzeń drogowych w ciągu drogi.
Ułatwienia dla kierowców jadących Polną
Drugą inwestycją wnioskowaną przez radnych do realizacji w 2018 roku jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Aleja Legionów i ul. Polnej. Rozwiązanie to miałoby ułatwić mieszkańcom wyjazd z drugiej z ulic, a także wyeliminować łamanie przepisów przez kierujących tj. najeżdżanie samochodów na drogę rowerową podczas omijania aut skręcających na ul. Polną czy wymuszanie pierwszeństwa przez samochody wyjeżdżające z ul. Polnej w kierunku centrum Garwolina.
-Rozwiązaniem tego problemu jest wybudowanie w tym miejscu ronda podobnego do Ronda Żołnierzy Wyklętych. Naszym zdaniem taka inwestycja wpłynie na poprawę płynności ruchu i umożliwi bezpieczne włączenie się do ruchu od strony ulicy Polnej -twierdzą Leszek Mączka i Krzysztof Mazurek.
W rezultacie również i ta inwestycja ma wpłynąć według radnych na poprawę bezpieczeństwa w mieście.
Wniosek został złożony na ubiegłotygodniowej sesji rady miasta. Teraz zajmą się nim poszczególne komisje.
Napisz komentarz »