Aktualności

Jeden procent – duża pomoc

Opublikowano 24 kwietnia 2019, autor:

Tylko do wtorku (30 kwietnia) mamy czas na składanie zeznania podatkowego za ubiegły rok. Pamiętajmy, że wypełniając PIT-y, możemy przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego lub konkretne osoby.

Rozliczając się możemy wspomóc Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie, Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego, Stowarzyszenie „Akademia Łucznica”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze, Garwoliński Klub Sportowy „Wilga” Garwolin, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Powiatu Garwolińskiego „Razem Łatwiej”, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek czy Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej z siedzibą w Żelechowie. Organizacje te realizują różne cele – począwszy od wspierania osób potrzebujących, pomocy osobom niepełnosprawnym, po rozwój kulturalny i fizyczny lokalnych społeczności.

Można wesprzeć szkoły, przedszkola i strażaków

Poza zarejestrowanymi na terenie powiatu organizacjami pożytku publicznego, mieszkańcy mogą także odprowadzić 1% podatku na poszczególne jednostki OSP, garwolińskich harcerzy, a także na rzecz placówek oświatowych i organizacji. Ci, którzy chcieliby wesprzeć wybraną OSP w PIT-cie wpisują KRS Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, natomiast w rubryce „Cel szczegółowy 1%” – nazwę i adres jednostki. Aby wesprzeć harcerzy należy natomiast przekazać 1% podatku na konto Chorągwi Stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego wskazując jako cel szczegółowy „Garwolin”.

Często wybieramy osoby indywidualne

Największą popularnością wśród mieszkańców cieszą się ogólnopolskie fundacje, które za pośrednictwem indywidualnych subkont zbierają środki na pomoc dla konkretnej osoby. Wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego, które są uprawnione do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych znajduje się na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego (www.pozytek.gov.pl) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.mpips.gov.pl/bip).

Napisz komentarz »