Aktualności, Kultura

Chór z Garwolina nagrywa płytę

Opublikowano 04 września 2013, autor:

W poniedziałek 2 września wnętrze kościoła parafialnego w Uninie zamieniło się czasowo w studio nagrań. Garwolińscy chórzyści rozpoczęli nagrywanie swojej pierwszej płyty.

DSC00025

Doceniając walory akustyczne unińskiej świątyni, specjaliści dźwiękowcy polecili chórowi nagranie pierwszej części płyty właśnie w Uninie. Propozycji było kilka, lecz najlepszym miejscem okazał się Unin.

Na początek chór, przy akompaniamencie mistrza organów Dariusza Maćkowiaka, nagrał pięć kolęd. Na płycie znajdować się będą popularne utwory bożonarodzeniowe i mniej znane pastorałki. Na pierwszy ogień poszły najczęściej śpiewane kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Serca ludzkie się radują” oraz mniej znane, ale urzekające swoją pięknością pastorałki : „Za Gwiazdą” i „Pokłon Jezusowi”.

W następnym wejściu dogrywane będą kolejne utwory. Nagrania dokonywał reżyser dźwięku Polskiego Radia, a zarazem wykładowca na Wydziale Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie Andrzej Brzoska. Następne spotkanie chórzystów z panem Andrzejem pod koniec września.

Kościelne studio nagrań zaszczycił swoją obecnością gospodarz parafii, ksiądz proboszcz Janusz Sałaj. Chór Miasta Garwolina kieruje wyrazy wdzięczności i dziękuje księdzu Januszowi za udostępnienie świątyni na nagranie płyty.

- Pierwszą część nagrania mamy poza sobą. Z informacji uzyskanych od pana Andrzeja Brzoska wynika, że nagranie poszło sprawnie i dobrze. Jestem zadowolony z postawy Państwa, ale już od jutra przygotowujemy się do nagrania kolejnej serii utworów -podziękował chórzystom ich dyrygent Radosław Mitura.

 • DSC00014
komentarze »
 1. muzyczka 4 września 2013 17:57 - Odpowiedź

  Dlaczego nie podpisaliście, że zdjęcia robiła Barbara a autorem tekstu jest Andrzej.

  • mgm1013 5 września 2013 22:33 - Odpowiedź

   Gwoli ścisłości tekst to może i pisał Andrzej. Jedyne zdjęcia, które były robione podczas nagrania były wykonywane własnoręcznie. MGM%%%

 2. huzar 9 września 2013 20:10 - Odpowiedź

  ” Plotka to radio diabła „. Panie Andrzeju , ale Cię ktoś nienawidzi i gnoi na każdym kroku a zarazem zazdrości.Współczuje.

 3. AngelinaM 13 kwietnia 2014 14:18 - Odpowiedź

  Ktos sie odchudzanie ze mna ? Wyszukajcie sobie w google – Skuteczne odchudzanie by TicAngelina – napewno sie przyda

Napisz komentarz »