Aktualności, Czarna strona powiatu, Sobolew, Z gmin

Zniknął sprzęt o wartości ponad 20 tysięcy złotych

Opublikowano 14 lutego 2018, autor:

 

Na modernizowanej linii kolejowej nr 7 zaginął cenny instrument geodezyjny.

 

 

 

 

Urządzenie Tachimetr firmy Topcon jest warte około 20 tysięcy złotych. Do zaginięcia (a raczej kradzieży) instrumentu geodezyjnego doszło 5 lutego na modernizowanej linii kolejowej nr 7 w Sobolewie, przy drugim przejeździe w kierunku Warszawy.

-Tuż za przejazdem od rana wykonywaliśmy pracę pomiarowe hałd starego tłucznia. Około godziny 12:00-13:00 urządzenie pozostawiliśmy w miejscu wykonywanych pomiarów i udaliśmy się na około 10 minut do samochodu oddalonego o mniej więcej 50 metrów, by się ogrzać -relacjonuje Grzegorz Okleja, asystent geodety, obsługujący to urządzenie.

Jak mówi, po powrocie urządzenia już nie było. Na śniegu pozostały za to ślady nieznanych obcych podeszew butów oraz samochodu, który podjechał do urządzenia.

-Następnie pojechaliśmy na posterunek policji w Sobolewie zgłosić kradzież, skąd udaliśmy się razem z policją na miejsce zdarzenia. Po oględzinach pojechaliśmy z powrotem na posterunek złożyć zeznania -opowiada nam Okleja.

Jak mówi, urządzenie jest wyposażone w nadajnik GPS. Firma zajmująca się tym urządzeniem uruchomiła system śledzący – przy jego pierwszym uruchomieniu, poda ono swoje położenie oraz zostanie zablokowane.

Warto podkreślić, że na uczciwego znalazcę czeka nagroda w wysokości 2 tysięcy złotych. Kontakt w tej sprawie pod numerem 693 968 602.

Napisz komentarz »