REKLAMA

Aktualności, Ludzie, Rozrywka

Zagraliśmy z Orkiestrą już 25 raz!

Opublikowano 18 stycznia 2017, autor:

Dzięki ofiarnej pracy 154 wolontariuszy i otwartym sercom mieszkańców naszego powiatu udało się wesprzeć coroczną inicjatywę charytatywną blisko 132 tysiącami złotych!

 

 

 

 

Ta kwota potwierdza, że chcemy i potrafimy pomagać oraz dzielić się z innymi. A który sztab okazał się najskuteczniejszy w zbieraniu środków na sprzęt medyczny?

 

Garwolin: 54.299,45 zł

To kilka tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Suma dotyczy pieniędzy z puszek wolontariuszy, jak i z licytacji, która wieczorem odbyła się w CSiK. Już od 25 lat prowadzi ją Marek Banaszek. Za wszystkie fanty udało się zebrać 7 tys. 70 zł. Najdrożej wylicytowano dzień z burmistrzem (620 zł). 600 zł znalazło się w puszce za poduszkę z logo orkiestry. Za tyle samo wylicytowano złote serduszko WOŚP. Ponadto, w puli fantów znalazły się m.in.: zaproszenia na „Gryfowisko”, miejskie kalendarze, książki przekazane przez Starostwo Powiatowe, czy bilety na kabaret. Licytacji towarzyszyły występy artystyczne. Jak zwykle doskonale spisali się wolontariusze. W garwolińskim sztabie pracowało ich aż 80, nie tylko w mieście.

 

Maciejowice: 35.928,24 zł

Tradycyjnie finał WOŚP w Maciejowicach odbył się w gminnej hali sportowej. W sztabie przy Publicznym Gimnazjum kwestowało 56 wolontariuszy (w tym 5 z Sobolewa). Mieszkańcy zobaczyli występy taneczne i wokalne, pokaz TAEKWONDO, pokaz gimnastyczny uczniów, a także wysłuchali koncertu młodego akordeonisty. Uczestnicy imprezy mogli także wziąć udział w loterii fantowej i licytacji. Najdrożej sprzedanym przedmiotem podczas aukcji był obraz namalowany przez jedną z uczestniczek zajęć plastycznych ofiarowany przez GOK (550 zł). Zwieńczeniem imprezy było tradycyjne światełko do nieba.

 

Łaskarzew: 18.600 zł

W łaskarzewskim sztabie działało 20 wolontariuszy. W Łaskarzewie oraz hali w Woli Łaskarzewskiej zebrali łącznie 18.600 zł -więcej niż w zeszłym roku. Sztab był wspierany przez Klub Sportowy „Promnik” Łaskarzew, nauczycieli z ZS nr 1 i 2 z Łaskarzewa oraz rodziców wolontariuszy. Piekarnia Żabczyńskich sponsorowała posiłek na cały dzień dla wolontariuszy, a rozliczyły ich panie z Banku PKO.

 

Sobolew: 7.500 zł

25. finał WOŚP w Sobolewie został zorganizowany i przeprowadzony przez Gminny Dom Kultury, przy współudziale Urzędu Gminy, OSP Sobolew i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wolontariusze kwestowali w Gończycach i Sobolewie. Zorganizowano turniej piłki nożnej. Oficjalna impreza odbyła się na sali widowiskowej GDK. Na scenie wystąpili: zespół Ares, grupa taneczna ze szkoły w Sobolewie, Inga Sierańska, Wiktoria Sierańska i Izabela Bożek. Działał bufet. Darczyńcy otrzymywali produkty od SANTE. Licytację gadżetów WOŚP przeprowadził Andrzej Goliszewski. Podziwiano tradycyjne światełko do nieba.

 

Pilawa: 15.610,31 zł

Przez cały dzień na terenie miasta i gminy Pilawa kwestowało 21 wolontariuszy. Podczas wieczornej licytacji udało się zebrać 1.580 zł. Najdroższej wylicytowana była książka „Opowiedz swoją historię” o 25 latach WOŚP widzianej oczami pomagających i tych, którzy pomoc otrzymali (sprzedana za 150 zł.) Po licytacji przybyli na plac przed pilawskim ośrodkiem kultury mogli zobaczyć tradycyjne światełko do nieba.

 

 

 

Zdjęcia:

Jarosław Staszczuk

Wioleta Zając

Marta Kalinowska

Ewelina Karbowska

PG w Maciejowicach

GDK w Sobolewie

Fundacja ALE Jestem

 

Napisz komentarz »