Aktualności, Borowie, Garwolin, Górzno, Kultura, Ludzie, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Trojanów, Wilga, Z gmin, Żelechów

Za 5 dni wyruszą na pątniczy szlak

Opublikowano 29 lipca 2016, autor:

Dokładnie sześć grup pielgrzymkowych, skupiających mieszkańców powiatu garwolińskiego, wyruszy już 3 sierpnia na Jasną Górę.

Pątnicy z Garwolina rozpoczną swój wielodniowy marsz pod kościołem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Piesza Pielgrzymka Podlaska wędrować będzie dwiema kolumnami. Kolumna siedlecka posiada numerację od 1 do 9. W jej skład wchodzą grupy, skupiające mieszkańców naszego powiatu: 7a (parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie), 7b (parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie), 7c (Sobienie – Dekanat Osiecki), 9a (Żelechów – Dekanat Żelechowski), 9b (Łaskarzew i Sobolew – Dekanat Łaskarzewski) oraz 9c (parafia Gończyce).

Zapisy do grupy 7a (opiekun – ksiądz Wojciech Sobieszek) będą przyjmowane 1 i 2 sierpnia w godzinach od 16.00 do 19.00 przy kancelarii parafii Przemienienia Pańskiego. 2 sierpnia zapisać będą mogli się także pielgrzymi z drugiej garwolińskiej parafii. Zapisy prowadzone będą przed kościołem w godzinach 15:00-19:30. Opiekunem grupy 7b jest ksiądz Paweł Broński.

Zapisy pielgrzymów z grupy 7c (opiekun – ksiądz Paweł Pajdosz) przyjmowane będą w poniedziałek, 1 sierpnia, w godzinach 17:00-18:00 przy plebanii w Pilawie.

Od poniedziałku do wtorku trwać będą także zapisy grupy 9b (opiekun ksiądz Adam Woźniak). Zainteresowani mogą zapisywać się w godzinach 17:00-17:45 (1 sierpnia) i 16:00-17:45 (2 sierpnia) w Łaskarzewie oraz 3 sierpnia (od 19:30) w Maciejowicach. Opiekunem grupy 9a jest z kolei ksiądz Krzysztof Banasiuk, natomiast grupy 9c – ksiądz Jan Spólny.

Hasłem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę są słowa „Błogosławieni miłosierni”.

Łącznie pielgrzymi z Garwolina i okolic będą mieli do przejścia ponad 300 kilometrów. Najliczniejsza grupa pątników z naszego powiatu wyruszy w środę, 3 sierpnia, po mszy o godzinie 6:30 sprzed kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

pielgrzymka_archiwum

Tekst: Marta Kalinowska

Zdjęcia: archiwum TG

Napisz komentarz »