Aktualności, Kultura

Wyjątkowy koncert w Miętnem

Opublikowano 27 października 2018, autor:

Już jutro (niedziela) w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji odbędzie się koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 

„Poczuj miętę tego roku do Niepodległej! Poczuj Miętne do Niepodległej”, to wydarzenie w którym głównym punktem będzie występ pianistki Patrycji Wachowicz. Towarzyszyć jej będzie wielu utalentowanych mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wystąpią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie, Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Żabieńcu.

Zgromadzeni usłyszą utwory na fortepianie, saksofonie, gitarze, akordeonie oraz werbelku. W koncercie wezmą udział także lokalni poeci, m.in. Bożena Węgrzynek.

Spotkajmy się w staropolskim dworku w Miętnem, by wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości –zachęca Beata Pasternak, dyrektor PCKiP.

Koncert odbędzie się w niedzielę (28 października) o godzinie 16.00 w dworku w Miętnem. Jutrzejsze wydarzenie będzie także ostatnią okazją, żeby obejrzeć wystawę Ośrodka KARTA „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego.

Wstęp wolny.

Napisz komentarz »