Garwolin, Z życia szkół

Walentynki w przedszkolu

Opublikowano 27 lutego 2015, autor:

13 lutego w Przedszkolu „Słoneczko” zrobiło się bardzo czerwono. Prawie wszystkie dzieci i panie tego dnia wybrały ubrania właśnie w tym kolorze.

Na korytarzu pojawiły się ogromne serca – to prace zbiorowe wykonane przez poszczególne grupy. Czy to jakaś zmowa? Tak!

W ten sposób postanowiliśmy przypomnieć o Dniu Świętego Walentego, który w naszym przedszkolu był Dniem Radości, Sympatii i Przyjaźni. Dzieci ustaliły, kogo kochają, kogo lubią oraz kim jest przyjaciel. Bawiły się w grupie i w parach mieszając się na różne sposoby. Szukały w sali dwóch takich samych papierowych serc, wspólnie układały z nich różne kompozycje na dywanie. Wysłuchały walentynkowego wierszyka, uczestniczyły w walentynkowych zabawach ruchowych. Wykonały piękne walentynki dla ukochanych rodziców.

Zabawa mogłaby trwać bez końca. Nasze Przedszkolaki otrzymały od swoich rodziców, pań i samej Dyrekcji Walentynki i nie pozostali im dłużni, wykonując walentynkowe laurki – w każdej grupie inną. Zabawa była super. Następnie wszystkie dzieci spotkały się na korytarzu, gdzie Pani Dyrektor skierowała ciepłe słowa do dzieci, a dzieci wysłały jej i sobie wzajemnie słodkie całuski. Starszaki przygotowały dla wszystkich zgromadzonych niespodziankę, dedykując i śpiewając nam piosenkę „I love You” – wszyscy chętnie włączyliśmy się w zbiorowe śpiewanie piosenki „Taki Duzy, taki mały”.

To nie był jednak koniec niespodzianek – najsłodsza czekała na dzieci w sali, słodkie lizaki były dopełnieniem szczęścia i radości.

 

Ilona Burakowska

Napisz komentarz »