Aktualności, Atrakcje turystyczne, Kultura, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Rozrywka, Turystyka

Wakacje w mieście. Nie ma czasu na nudę!

Opublikowano 13 lipca 2017, autor:

Moc atrakcji czeka na uczniów podczas tegorocznych wakacji. Przez najbliższe tygodnie najmłodsi będą mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, przygotowanych przez Centrum Sportu i Kultury oraz przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną.

 

 

W tym roku dwa ośrodki postanowiły połączyć siły i stworzyć wspólną ofertę na czas letniego wypoczynku. Podczas wakacji nie zabraknie gier i zabaw, wycieczek, zajęć manualnych i sportowych oraz wspólnego gotowania. W bogatej ofercie każdy wybierze coś dla siebie. Trzeba jednak się spieszyć – na większość zajęć obowiązują zapisy.

 

Wakacje nie tylko z książką

 

Zajęcia w bibliotece rozpoczną się w drugiej połowie lipca. Od 19 do 27 lipca organizowane będą zabawy inspirowane utworami Leśmiana, zajęcia plastyczne oraz zabawy w terenie (godz. 11:00). 20 lipca  odbędzie się słuchowisko „Gdzie mieszka muzyka?” (godz. 12:00), zaś 28 lipca – zajęcia kulinarne „Specjały Sindbada Żeglarza” (godz. 11:00). O tym, na co należy zwracać uwagę, aby wakacje były bezpieczne opowie 26 lipca przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie (godz. 11:00).

 

fot. archiwum TG

 

Atrakcji dla dzieci i młodzieży nie zabraknie również w sierpniu. Od 8 do 11 sierpnia biblioteka zaprasza na „Letnie BajAnia” czyli literaturę wyświetlaną na rzutniku Ania (godz. 14:45) oraz 22 i 24 sierpnia na seanse filmowe w Mediatece (godz. 10:00). Pracownicy MPBP przygotowali także atrakcje dla miłośników komputerów. 23 i 25 sierpnia odbędą się zajęcia z kodowania dla dzieci i młodzieży (godz. 10:00, obowiązują zapisy), natomiast 22, 23 i 25 sierpnia – quizy i gry komputerowe (godz. 13:00). Przez całe wakacje na profilu facebookowym placówki organizowane będą także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Nie tylko sportowo i kulturalnie

 

Pierwsze zajęcia wakacyjne, organizowane przez Centrum Sportu i Kultury już się odbyły 3 i 10 lipca. Również 18 sierpnia uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych (godz. 10:00). W wakacje organizowane będą też zajęcia w pracowniach ceramicznej (12,13 lipca, godz. 10:00) i plastycznej (sierpniowe wtorki, środy i czwartki, godz. 10:00) oraz w ognisku muzycznym (wakacyjne środy, czwartki, piątki, godziny ustalane indywidualnie z instruktorem pod nr 668 377 768).

W poniedziałek, 31 lipca odbędzie się spektakl teatralny „Pinokio” (godz. 10:00, bilet 5 zł), a także warsztaty teatralne dla dzieci (godz. 11:30). Od 5 do 13 lipca w CSiK realizowany jest projekt „Mazurki na Mazowszu” skierowany do młodzieży. Jego tematem będzie muzyka i taniec Powiśla Garwolińskiego. W programie nie zabraknie zajęć teoretycznych, taców, przyśpiewek oraz warsztatów kreatywnego pisania.

Dla tych, którzy chcieliby spędzić wakacje aktywnie, przygotowano zajęcia sportowe (13 lipca oraz 17 sierpnia, godz. 10:00 i 11:30) na „Garwolance”. Fani jednośladów będą mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej do Górek (1 sierpnia, godz. 10:00). W wakacje wystartuje także Wakacyjna Liga Piłkarska i Wakacyjna Szkoła Pływania. Warto dodać, że w lipcu i sierpniu bilet na pływalnię dla dzieci i młodzieży kosztować będzie jedynie 5 zł.

Ci, którzy lubią podpatrywać pracę innych i odkrywać nowe, w ofercie CSiK również znajdą coś dla siebie. 12 lipca zorganizowana zostanie wycieczka do pizzerii Dave`s Pizza (godz. 10:00), podczas których uczniowie poznają tajniki pracy kucharza. 16 sierpnia warsztaty odbędą się natomiast w Domu Kultury (godz. 10:00). 11 lipca dzieci wzięły udział w wycieczce do Warszawy, gdzie odwiedziły Państwowe Muzeum Etnograficzne, Muzeum dla Dzieci oraz ZOO. Na wszystkie zajęcia organizowane przez Centrum Sportu i Kultury obowiązują zapisy.

 

Bajki w kinie i rodzinny festyn

 

Odpoczywających na wakacjach uczniów uwzględniono także w repertuarze kina „Wilga”. Mali widzowie będą mogli obejrzeć filmy: „Riko prawie bocian” (2 sierpnia) oraz „Misiek w Nowym Jorku” (3 sierpnia). Seanse odbędą się o godzinach 10:00 (2D) i 12:30 (3D).

Zwieńczeniem wakacji będzie rodzinny piknik „Pożegnanie lata – Gramy dla Jarka” połączony z akcją charytatywną i zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację Jarka Gałązki, który w marcu uległ poważnemu wypadkowi. Festyn odbędzie się 27 sierpnia na parkingu przy „Garwolance”.

Napisz komentarz »