Aktualności, Samorząd, Wilga, Z gmin

W Wildze rozmawiają z mieszkańcami o studium

Opublikowano 03 października 2017, autor:

„Twoja gmina w Twoich rękach”- pod takim hasłem odbywają się konsultacje społeczne. Sprawa dotyczy opracowywanego, nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

 

 

 

-Ma to na celu wyjaśnienie mieszkańcom, czym jest sam dokument i dlaczego zachodzi konieczność jego opracowania. W praktyce to studium będzie decydowało, gdzie na przykład będzie można budować domy, zakłady przemysłowe, a gdzie robić tego nie będzie wolno, bo będą tam lasy, pola uprawne, czy też sady -wyjaśnia Robert Chychłowski, pełniący aktualnie obowiązki wójta gminy Wilga.

-W ten sposób możemy poinformować mieszkańców o istotnych sprawach, ale także dowiedzieć się, co myślą na ich temat -dodaje.

Warsztaty konsultacyjne odbyły się już w czterech miejscowościach- Wildze, Nowym Żabieńcu, Kępie Celejowskiej i Mariańskim Porzeczu. 26 października natomiast zaplanowano warsztaty przyszłościowe. O godzinie 12:30 odbędą się one w Szkole Podstawowej w Wildze (dla młodzieży), a o 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wildze (dla dorosłych).

 

fot. GOK w Wildze

 

Napisz komentarz »