Aktualności, Galerie, Parysów, Z gmin

W Parysowie rolnicy świętowali na Rynku

Opublikowano 14 września 2017, autor:

W niedzielę producenci rolni z terenu całej gminy spotkali się, by uczcić zakończenie żniw. Po mszy delegacje złożyły bochny chleba i wieńce dożynkowe. Potem nadszedł czas na okolicznościowe przemówienia i cześć artystyczną.

-Zebraliśmy się dzisiaj, aby wspólnie podziękować Bogu za obfitość zbiorów i rolnikom za ich trudną i pełną poświęcenia pracę, tym samym składamy ukłon w stronę zwyczajów i obrzędów, tak bardzo zakorzenionych w naszej tradycji i kulturze, gdyż składane przez nas u stóp ołtarza wieńce niezmiennie od pokoleń chwalą Boga za urodzaj i proszą o dalsze Boże błogosławieństwo -powiedziała wójt Bożena Kwiatkowska.

Starostami tegorocznych dożynek byli Ewa Zawadka i Szymon Domarecki (obydwoje z Łukówca). Wręczyli oni chleb wójt Bożenie Kwiatkowskiej i Agnieszce Borucie, przewodniczącej Rady Gminy Parysów.

W magiczny nastrój swoim śpiewem wprowadziły przybyłych Pola i Aleksandra Oskroba, a także Aleksandra Kania, Wiktoria Piłka, laureatki Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Garwolinie „A źródło wciąż bije” oraz zespół Namotane. Do północy zaś trwała zabawa taneczna z zespołem eXpert.

Napisz komentarz »