Aktualności, Łaskarzew, Sport, Z gmin

Trening z mistrzem? W Pilczynie to możliwe!

Opublikowano 22 sierpnia 2019, autor:

W gminie Łaskarzew wystartował ambitny projekt. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli będą mogli systematycznie szlifować umiejętności w tenisie stołowym pod okiem zawodowych trenerów.

-Zapraszamy szczególnie najmłodsze pociechy, które chciałyby rozpocząć przygodę z tą piękną dyscypliną sportu -zachęca Armin Tomala, jeden z pomysłodawców założenia grup szkoleniowych.

Jest potencjał

-Jesteśmy po pierwszych zajęciach. Mam nadzieję, że wraz z Łukaszem Buzą i Pawłem Kowalskim, będziemy umiejętnie przekazywali naszą wiedzę. Co ciekawe, w grupie pojawiło się bardzo dużo dziewcząt, a to jest zjawiskiem mało spotykanym. Widać, że mają duży potencjał -mówi trener Paweł Chułerański, który zgodził się poprowadzić naszych adeptów zmagań przy stołach do sportowych sukcesów.

Dlaczego warto?

-Każda aktywność fizyczna jest potrzebna, a wręcz niezbędna w naszym życiu. A tenis stołowy ma wiele zalet. Poprawia koncentrację i refleks, pomaga w szybkim podejmowaniu decyzji i świetnie wpływa na mózg. A do tego jest sportem dla każdego. Może grać młody, stary, gruby, chudy, wysoki i niski -wylicza Chułerański i podkreśla, że każdy może wziąć do ręki rakietkę i zacząć grać.

-Jakiś czas temu lekcje brał u mnie człowiek, który miał ponad sto lat! Nie mylę się i nie żartuję. Trenował, a raczej „cieszył się” z tenisa stołowego do ostatnich chwil swojego długiego życia -mówi szkoleniowiec.


Rozmowa z Arminem Tomalą – jednym z rodziców dzieci, trenujących tenis stołowy:

Armin, dlaczego zdecydowaliście, że dzieci będą ćwiczyły pod okiem Pawła Chułerańskiego i jego pomocników?

-Wspólnie z grupą rodziców podjęliśmy się stworzenia nowej oferty zajęć sportowych dla dzieci z powiatu garwolińskiego. Zawiązaliśmy grupę, która podjęła treningi pod wodzą specjalistów. Naszym celem jest jak najszersza popularyzacja tenisa stołowego.

Wcześniej dzieci ćwiczyły pod okiem Roberta Barańskiego. Dlaczego zakończyliście współpracę?

-Myślę, że każdy z rodziców miał swoje motywy. Ja – i tu mówię konkretnie za siebie – jestem zwolennikiem uczciwych zasad. Takie udało się osiągnąć we współpracy z nowymi trenerami.

Gdzie odbywają się treningi?

-Zajęcia organizujemy w sali sportowej przy szkole w Starym Pilczynie. Tutaj podziękowania kierujemy w stronę dyrektor Beaty Paziewskiej. Nasi mali sportowcy ćwiczą w poniedziałki i w środy o godz. 18:00, a w piątki przyjemność trenowania ma grupa zaawansowana. Co ciekawe, pojawiają się też dorośli miłośnicy tenisa – to byli zawodnicy, od których młodzi będą czerpali doświadczenie. Naszym założeniem jest stworzenie dwóch grup: początkującej – dla dzieci, które będą stawiały pierwsze kroki w tej dyscyplinie i średnio-zaawansowanej – dla zawodników, którzy będą nas reprezentowali na turniejach i różnego rodzaju zawodach.

Dzieci z innych gmin też mogą brać udział w zajęciach w Pilczynie?

-Zapraszamy wszystkich. W celu dotarcia do szerszej grupy w miarę możliwości będziemy chcieli korzystać też z innych obiektów sportowych w gminie Łaskarzew.

Zajęcia prowadzi Paweł Chułerański…

-Dla dzieci to możliwość treningu z dwukrotnym drużynowym mistrzem kraju i z innymi szkoleniowcami z doświadczeniem w najwyższych ligach. Myślę, że to wielka sprawa i na naszym terenie niespotykana. Zależy nam, by w grupie początkującej w zajęciach brało udział około 25 dzieci, a w zaawansowanej 16 osób.

A jakie jest aktualnie zainteresowanie?

-Na pierwszych zajęciach było 20 osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w treningach kolejnych chętnych. Wysokość składki jest jednakowa dla wszystkich dzieci w grupie. Dla najmłodszych wynosi 100 zł, a dla zaawansowanych 150 zł miesięcznie.

Wiem, że trenerom pomaga niecodzienny gość…

-No właśnie. Dopiero się zawiązujemy, a już kupiliśmy niezbędny sprzęt. Mamy robota do wyrzucania piłeczek. Trening z nim to niesamowita frajda, połączona z możliwością zdobycia doświadczenia. W planach mamy już obóz zimowy. Oprócz tenisa stołowego, młodzi będą uczyć się też jazdy na nartach.Jak się zapisać?

Armin Tomala wraz z trenerami zaprasza wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tenisie stołowym.
Pierwsze zajęcia są gratis.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

697 698 023.

Zajęcia odbywają się w sali sportowej przy szkole w Starym Pilczynie. Ich uczestnicy podziękowania kierują w stronę dyrektor Beaty Paziewskiej, która zgodziła się na organizację treningów w tym właśnie miejscu.


Napisz komentarz »