Aktualności

Szósta karetka już w SPZOZ-ie

Opublikowano 22 grudnia 2014, autor:

Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie dostarczona została nowa karetka. Zakup ambulansu był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony poszczególnych samorządów.

Karetkę poświęcił ksiądz Andrzej Lemieszek, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Zakup karetki planowany był już w ubiegłym roku, jednak ze względu na problemy finansowe wynikające z braku zapłaty za wszystkie świadczenia, SPZOZ wstrzymał się z inwestycją do roku bieżącego. Dysponując 400 tysiącami złotych (300 tysięcy złotych z budżetu SPZOZ i 100 tysięcy złotych z dotacji powiatu garwolińskiego) placówka przystąpiła do dwóch przetargów. Propozycje cenowe oferentów okazały się jednak zbyt wysokie (489 tysięcy złotych). Aby uzbierać brakującą kwotę, SPZOZ zwrócił się do poszczególnych miast i gmin powiatu garwolińskiego z prośbą o wsparcie inwestycji. Na apel dyrektora pozytywnie odpowiedziała większość samorządów. Dzięki ich pomocy finansowej w piątek, 19 grudnia, uroczyście poświęcono i oddano do użytku nowo zakupioną karetkę.

 

Inwestycję zrealizowano z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców

 

-Działalność medyczna obejmuje różne dziedziny – leczenie operacyjne, ambulatoryjne, ale najważniejszą jest ratownictwo medyczne. Osoba w stanie nagłego zagrożenia życia potrzebuje natychmiastowej pomocy, dlatego tak bardzo zależało nam na zakupie kolejnego ambulansu. Chcemy, aby mieszkańcy naszego powiatu mieli poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że będziemy mogli udzielić im kompetentnej pomocy -tłumaczył Krzysztof Żochowski, dyrektor SPZOZ w Garwolinie.

W podziękowaniu za współfinansowanie zakupu włodarze, przewodniczący poszczególnych rad oraz radni otrzymali pamiątkowe tablice. Po poświęceniu ambulansu zaproszeni goście oraz pracownicy szpitala wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

Dotychczas SPZOZ dysponował pięcioma ambulansami z czego trzy wykorzystywane były na potrzeby systemu ratownictwa medycznego. Dwa z nich stacjonują w Garwolinie, natomiast trzeci – w Gończycach. To właśnie jedną z tych trzech karetek zastąpi nowy ambulans.

 Marta Kalinowska

 

Ambulans wyposażony jest między innymi w respirator, defibrylator, deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, nosze, krzesełko kardiologiczne, ssaki karetkowe oraz pompę infuzyjną

 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz oraz rad samorządów, które dofinansowały zakup ambulansu

  • Ambulans wyposażony jest między innymi w respirator, defibrylator, deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, nosze, krzesełko kardiologiczne, ssaki karetkowe oraz pompę infuzyjną
  • W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz oraz rad samorządów, które dofinansowały zakup ambulansu
Napisz komentarz »

Motocykle, skutery, choppery 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?