Aktualności

W powiecie najlepsze PSL

Opublikowano 19 listopada 2014, autor: JS.

To już pewne. Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 10 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 9, a Wspólnota Powiatowa 4.

W powiecie najlepsze PSL

Do rady powiatu Polskie Stronnictw Ludowe wprowadziło Marcina Kobusa, Marka Chciałowskiego, Dariusza Owczarczyka, Tomasza Połoczańskiego, Adama Zboinę, Józefa Tomalę, Pawła Dziubaka, Janusza Zaczka, Mirosława Pyrę i Krystiana Kanię.

 

 

Z list Prawa i Sprawiedliwości weszli Maciej Kurowski, Antoni Frąckiewicz, Mirosław Walicki, Jacek Woźniak, Marta Serzysko, Marek Ziędalski, Tomasz Kwiatkowski, Jan Tywanek i Krzysztof Ochnio.

Wspólnotę Powiatową będą reprezentowali Urszula Zadrożna, Hanna Przybysz, Teresa Bąk i Piotr Osmólski.

Do rady powiatu tym razem nie weszli tacy samorządowi weterani, jak Marek Niedźwiedź, Marian Korycki, Stanisław Bryłka czy Bogusław Godula. Żadnego radnego nie wprowadziły komitety SLD oraz Platforma Porozumienia.

Taki rozkład sił może wskazywać, że koalicję stworzą PSL ze Wspólnotą, a Marek Chciałowski ponownie zostanie starostą. Bardzo prawdopodobne jest także ponowne powierzenie Urszuli Zadrożnej funkcji przewodniczącej rady.

 

Najwięcej głosów zdobył Józef Tomala

 

Najwięcej głosów w powiecie (1338) zdobył Józef Tomala, startujący z list PSL w okręgu obejmującym miasto i gminę Łaskarzew oraz gminę Wilga. Nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z rozstrzygnięcia.

-Jest to kapitalny wynik -przyznaje. Zaznacza, że prowadził spokojną kampanię, bez spotkań wyborczych, ale też bez tak zwanej kampanii negatywnej.

-Ludzie nie chcą głosować na tych, którzy wypowiadają się źle o innych -uważa. W Garwolinie bezkonkurencyjny okazał się Maciej Kurowski z PiS. Jak mówi, 1075 głosów oddanych na niego przez wyborców traktuje jako wielki kredyt zaufania.

-Nie liczyłem na tak wysoki wynik, ponieważ wraz ze mną kandydowali naprawdę dobrzy i znani w swoich środowiskach kandydaci -przyznaje. Zauważa, że cała lista PiS zdobyła 2442 głosy, czyli 37,93% wszystkich głosów oddanych w Garwolinie.

-Bardzo im za to dziękuję. Wynik mnie oczywiście satysfakcjonuje, ale przede wszystkim zobowiązuje do jeszcze większego zaangażowania w pracę na rzecz społeczności naszego powiatu -podsumowuje swoją wypowiedź.

komentarz »
  1. Dziewczyna z sąsiedztwa 21 listopada 2014 20:46 - Odpowiedź

    A czyja to zasługa? Kart wyborczych, które były tak skonstruowane, że PSL musiało wygrać…

Napisz komentarz »