Aktualności

Sukces na skalę kraju

Opublikowano 11 grudnia 2019, autor:

Uczennice Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie otrzymały wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie #cojaczytam

W konkursie udział wzięły grupy uczniów ze szkół z terenu całej Polski. Komisja konkursowa obejrzała wszystkie kampanie, czytała sprawozdania, przeglądała stworzone profile w social mediach i oceniała przeprowadzone działania, które miały na celu promowanie czytelnictwa. Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło trzy nagrodzone drużyny oraz przyznało 10 wyróżnień, wśród których znalazła się kampania grupy „Erudyci” z KLO w Garwolinie. Kampanię zachęcającą do czytelnictwa prowadziły uczennice klasy pierwszej w składzie:Magda OstaszewskaMałgorzata PrasułaRoksana Skoczylas i Julia Cąkała pod opieką nauczycielki Barbary Głogowskiej-Gryzieckiej.

-Bardzo dużo szkół brało udział w konkursie. To było ogromne zaskoczenie, kiedy dowiedziałyśmy się, że otrzymałyśmy wyróżnienie -mówi nam Roksana.

Dziewczęta przez cały czas trwania drugiej edycji konkursu #cojaczytam sumiennie pracowały tworząc wpisy na facebooku, instagramie i prowadząc kanał na youtube.

-Dodawałyśmy posty promujące czytanie, polecałyśmy książki oraz relacjonowałyśmy co udało nam się zrobić, do jakiej szkoły pojechałyśmy i zamieszczałyśmy zdjęcia, które miały to potwierdzać -wylicza Małgorzata.

Satysfakcja najlepszą nagrodą

Grupa „Erudyci” dotarła do wielu szkół, w których czytała książki i opowiadała o prowadzonej kampanii. W placówkach dziewczyny były przyjmowane z entuzjazmem, szczególnie odwiedzając przedszkolaków. Ich działania były skuteczne, co potwierdzają wiadomości, które otrzymały.

-Napisała do nas dziewczyna ze Szczecina, że początkowo nie lubiła czytać książek, ale dzięki naszemu projektowi sięgnęła po jedną, którą miała akurat na półce i pokochała czytanie -opowiada członkini grupy.

Oprócz zachęcania innych do czytelnictwa dziewczyny miały okazję doskonalić swoje umiejętności dotyczące wystąpień przed publicznością.

-Nauczyłam się, jak pracować z dziećmi, jak z nimi rozmawiać i zainteresować je jakimś tematem -mówi Magda.

Mimo, że konkurs się zakończył to dziewczyny mają plany na to, aby kontynuować promowanie czytelnictwa.

-Wprowadziłyśmy bookcrosing w szkole. Polega to na tym, że jest półka z książkami, z której można wziąć książkę, przeczytać ją i odnieść bez konieczności rejestrowania się -wyjaśnia Roksana.

Placówka ma już zgromadzoną pewną pulę książek, ale uczniowie mogą donieść swoje egzemplarze z domu.

Członkinie grupy „Erudyci” czekają obecnie na pamiątkowe dyplomy, które zostały wysłane pocztą. Jednak zgodnie twierdzą, że najlepszą pamiątką z konkursu będą wspomnienia.


Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Prasuła, Julia Cąkała, Roksana Skoczylas i Magda Ostaszewska

Na Fb dziewczyny napisały:

Z wielką radością informujemy, że nasza grupa „Erudyci” z KLO w Garwolinie w składzie Magda Ostaszewska, Małgorzata Prasuła, Roksana Skoczylas i Julia Cąkała pod opieką Pani Barbary Głogowskiej-Gryzieckiej otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie #Cojaczytam #Wolnelektury.  Jest nam niezmiernie miło, że nasz projekt został zauważony przez jury konkursu. Ten sukces daje nam motywację do dalszej pracy nad popularyzowaniem czytelnictwa w naszym regionie. Dziękujemy.

Napisz komentarz »