Aktualności, Ludzie, Pilawa, Z gmin

Startuje Szlachetna Paczka

Opublikowano 14 września 2017, autor:

Choć do finału jeszcze ponad trzy miesiące, to już można zgłaszać rodziny czy też samemu przyłączyć się jako wolontariusz do pomocy  potrzebującym.

W tym roku zaczynamy przygotowania dużo wcześniej. Już można się zapisywać na stronie internetowej  –wyjaśnia Karolina Kozłowska, lider rejonu Garwolin i okolice.

 

 

 

 

Młoda wolontariuszka z pilawskiego Stowarzyszenia „Wartości” jest w „Szlachetnej Paczce” od pięciu lat, czyli od początku funkcjonowania akcji na terenie powiatu garwolińskiego.

To, ile rodzin finalnie zostanie obdarowanych najbardziej potrzebnymi przed świętami Bożego Narodzenia artykułami i prezentami, zależy od ilości wolontariuszy, którzy się zgłoszą.

– Już mamy osiem osób. Czekamy na kolejne zgłoszenia. Jeden wolontariusz nie może mieć więcej niż 3 rodzin pod opieką – przypomina.

Wolontariusz musi mieć skończone 18 lat. Osoby w wieku 16 lat mogą zaś pomagać i być wolontariuszem towarzyszącym.

Poszukiwane są także potrzebujące rodziny, które zostaną włączone do projektu.

W tym roku chcielibyśmy pomóc około 30 rodzinom. Zwracamy szczególną uwagę na rodziny z osobą niepełnosprawną oraz osoby w podeszłym wieku – zauważa lider rejonu.

Magazyn w Pilawie, jak co roku, zostanie zorganizowany na hali przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza. Finał „Szlachetnej Paczki” już na początku grudnia.

 

Zgłoś się i Ty!

 

Zapisy osób, które po raz pierwszy chcą nieść pomoc potrzebującym przyjmowane są na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Wszelkie pytania i zgłoszenia rodzin można kierować do Lidera Rejonu – Karoliny Kozłowskiej na adres mailowy: [email protected] lub telefonicznie: 502 237 872.

Napisz komentarz »