Aktualności, Górzno, Ludzie, Pilawa, Z gmin

Startuje „Szlachetna Paczka”. Ty też włącz się do akcji!

Opublikowano 10 września 2016, autor:

Pilawski sztab pracuje już na pełnych obrotach. Był jednak kłopot ze znalezieniem lidera do pracy w magazynie w gminie Górzno

-Jest opóźnienie. Pamiętam, że w tamtym roku w czerwcu już były szkolenia dla liderów. Teraz odbyły się one dopiero w pierwszy weekend września -wyjaśnia Karolina Kozłowska, lider rejonu Garwolin i okolice.

 

Młoda wolontariuszka z pilawskiego Stowarzyszenia „Wartości” jest już w „Szlachetnej Paczce” od czterech lat, czyli od początku funkcjonowania akcji na terenie powiatu garwolińskiego. Wie, że bycie liderem, to jest ciężka praca, ale nie boi się podjąć wyzwania. Chęć niesienia pomocy jest większa, niż myśl o trudach, związanych między innymi z poszukiwaniem darczyńców.

To, ile rodzin finalnie zostanie obdarowanych najbardziej potrzebnymi przed świętami artykułami i prezentami, zależy od ilości wolontariuszy, którzy się zgłoszą.

-Jeden wolontariusz nie może mieć więcej niż 3 rodzin pod swoją opieką -przypomina Karolina.

 

Pomoc niepełnosprawnym i starszym

 

W Pilawie poszukiwane są potrzebujące rodziny, które zostaną włączone do projektu.

-Szukamy już teraz rodzin, bo później nie będzie na to po prostu czasu. W tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na rodziny z osobą niepełnosprawną oraz osoby w podeszłym wieku -zauważa. Dodaje, że sztab ma już 8 takich zgłoszeń.

Przypominamy, że w ubiegłym roku w powiecie były po raz pierwszy dwa magazyny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, udało się pomóc 73 potrzebującym rodzinom. W pilawskim magazynie padł nawet rekord. Wartość rozdanych paczek wyniosła blisko 180 tys. zł. U debiutantów w Uninie zaś 94 tys. zł.

Czy tym razem uda się osiągnąć wyższą wartość pomocy? O tym przekonamy się już w grudniu. Magazyn w Pilawie, jak co roku, zostanie zorganizowany na hali przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza. Z kolei wolontariusze z terenu gminy Górzno spotkają się z darczyńcami w budynku OSP w Uninie.

Finał „Szlachetnej Paczki” odbędzie się 10 i 11 grudnia.

 


Zgłoś się i Ty!

Zapisy osób, które po raz pierwszy chcą nieść pomoc potrzebującym, przyjmowane są od wtorku (6 września) na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Wszelkie pytania i zgłoszenia rodzin można kierować do Lidera Rejonu – Karoliny Kozłowskiej na adres mailowy: [email protected] lub telefonicznie: 502 237 872.


 

Napisz komentarz »