Aktualności, Z życia szkół

Spotkanie dla rodziców w Chotyni

Opublikowano 23 stycznia 2019, autor:

Na zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego Agnieszka Głasek – dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kuźni Talentów w Chotyni zorganizowała konferencję dla rodziców i nauczycieli.

Temat konferencji brzmiał: „Jak pomóc dziecku w wyborze przyszłego zawodu”. Zaproszony psycholog, couch, trener biznesu Wojciech Zacharek, przybliżył obecnym praktyczne narzędzia, jakie mogą pomóc w zbadaniu potencjału dziecka oraz ułatwić dzieciom wybór ścieżki zawodowej.

Zaprezentowane podczas konferencji praktyczne narzędzia mógł wykorzystać każdy z obecnych uczestników, aby określić swoją indywidualną misję życiową i zastanowić się nad tym, jak najkorzystniej dla nas ją realizować.

Konferencję dla dorosłych poprzedziło spotkanie z uczniami kl. V-VI. Uczniowie z dużą ochotą i ciekawością przystąpili do badania swoich pasji, potencjałów oraz określania, jak chcieliby pokierować swoją edukacyjną i zawodową drogą. Uczniowie doskonale wiedzieli w czym są dobrzy. Z łatwością określali, jakie są ich zainteresowania i mocne strony. Pomysły na ich przyszłe życiowe zajęcia złożone z pasji, talentu i potrzeb potencjalnych odbiorów, rosły jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Kolejne zajęcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli odbędą się po feriach zimowych.

Napisz komentarz »