Aktualności, Ludzie, Sobolew, Z gmin, Z życia szkół

Renata Bany wyróżniona

Opublikowano 08 listopada 2018, autor:

Renata Bany – prezes Oddziału Rejonowego PCK w Garwolinie została wyróżniona w ramach konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

 

 

 

 

Podczas uroczystej gali wręczania nagród pod hasłem: „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego” Renata Bany otrzymała wyróżnienie z rąk marszałka Adama Struzika.

Renata Bany jest nauczycielem. Jej przygoda z wolontariatem rozpoczęła się ponad dwadzieścia lat temu, kiedy została opiekunem Szkolnego Koła PCK w Publicznej Szkole Podstawowej w Kaleniu. Jest nim do dzisiaj.

-Koło prowadzi oczywiście społecznie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i niecodziennym metodom działania opisywanej, koło wyróżnia się w powiecie garwolińskim –mówi Ewa Ochnio, pracownik PCK Garwolin.

Dzięki wieloletniej, systematycznej współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża, nauczycielka wspomaga dzieci nie tylko ze szkoły, w której prowadzi koło.

-Szczególną opieką otacza dzieci ze szkoły w Życzynie, wspierając materialnie najbardziej potrzebujące rodziny. Pomocą materialną obejmuje także rodziny we własnej miejscowości i parafii –nadmienia E. Ochnio, która dodaje też, że tematyka honorowego krwiodawstwa jest bliska sercu wyróżnionej.

Realizując swoje pasje na tej płaszczyźnie, dała się poznać jako organizatorka akcji honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie. Szkoła od początku realizacji akcji brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda Krew Ratuje Życie”. Pani Renata była koordynatorem prowadzonych działań, zajmowała się organizacją tego przedsięwzięcia na terenie szkoły oraz propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa w szkole i w środowisku lokalnym.

-Dowodem na to, że nauczycielka rozpowszechniła honorowe krwiodawstwo w opisywanej szkole i środowisku świadczą bardzo wysokie wyniki w Ogólnopolskim Turnieju „Młoda Krew Ratuje życie” oraz fakt, że akcje poboru krwi organizowane są nadal –zauważa E. Ochnio.

Obecnie Renata Bany jest prezesem Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

 


Renata Bany:

„Działalność w Polskim Czerwonym Krzyżu wkomponowała się w moje życie”

-Cieszę się bardzo, że moje działania są zauważane i doceniane przez innych. Nagroda należy się z pewnością wszystkim, którzy chcą realizować moje pomysły. Dziękuję Bogu za to, że przez tak wiele lat stawia na mojej drodze takie osoby. Dziękuję również wszystkim, którzy akceptują i wspierają moje działania. Działalność w Polskim Czerwonym Krzyżu wkomponowała się w moje życie. Czasem sobie myślę, że gdyby zabrakło mi takich doświadczeń, to czułabym się źle.


Podczas uroczystej gali wręczania nagród pod hasłem: „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego” Renata Bany otrzymała wyróżnienie z rąk marszałka Adama Struzika              (fot. archiwum WMUM)

Napisz komentarz »