Aktualności, Garwolin, Ludzie, Z gmin

Remont drogi cieszy mieszkańców

Opublikowano 26 września 2017, autor:

Trwają roboty związane z przebudową ulicy Długiej w Woli Rębkowskiej. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia, że droga wreszcie zostanie naprawiona.

 

 

 

Choć teraz ulica wygląda jak jeden wielki plac budowy, a ruch po niej jest utrudniony, to już w listopadzie, mieszkańcy będą mogli jeździć po nowym dywaniku asfaltowym.

-Przez lata były tu dziury. Łatanie dało tyle, co umarłemu kadzidło -mówi nam Wiesław Olejnik, jeden z mieszkańców ul. Długiej w Woli Rębkowskiej, który dodaje, że wszyscy cieszą się, że droga w końcu doczekała się remontu.

 

Trzeba było jeszcze dołożyć

 

Przypomnijmy, że na „powiatówkę” przebiegająca przez gminę Garwolin przyznano 1,5 mln dofinansowania z budżetu państwa w ramach Programu Przebudowy Infrastruktury Gminnej i Powiatowej. Umowa z wykonawcą, który wygrał przetarg – Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów, została podpisana na początku sierpnia. Ceny w postępowaniu były wyższe, niż zakładano. Początkowo, 1 mln zł dokładała gmina, a 500 tys. zł – powiat. Przetarg „poszedł” jednak o 1 mln 177 tys. zł drożej od zaplanowanych środków.

-Była konsternacja co robić. Wspólnie z powiatem zastanawialiśmy się czy unieważniać przetarg i ogłaszać znowu. Ale mieliśmy świadomość, że ceny rosną i każdy kolejny jest droższy -mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

-W przyszłym roku nie mielibyśmy możliwości uzyskania tego dofinansowania, bo zmieniają się warunki. Tu już mieliśmy pewne to dofinansowanie. Uzgodniliśmy, że mniej więcej po połowie dołożymy tego co brakuje –dodaje.

Ostatecznie gmina dołożyła 1 mln 600 tys. zł, a powiat – 1 mln 177 tys. zł. Cały koszt inwestycji wynosi nieco ponad 4 mln 177 tys. zł.

 

Zgodnie z planem

 

Wzdłuż drogi zostaną pobudowane chodniki i zostanie wymienione oświetlenie. Przy tej okazji gmina inwestuje w wymianę starych lamp rtęciowych na ledowe. To prawie 100 tys. dodatkowych środków z budżetu.

Termin realizacji upływa w listopadzie. Jak informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak, opóźnienia żadnego nie ma.

-Na chwilę obecną nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o termin prac i nie ma powodów do niepokoju. Trwają roboty ziemne. Wymieniane są także słupy energetyczne –mówi dyrektor.

 

Wiesław Olejnik z Woli Rębkowskiej podkreśla, że wszyscy cieszą się z remontu.

Napisz komentarz »