Aktualności, Samorząd

PSL odsłania ostatnie karty

Opublikowano 27 września 2018, autor:

Ludowcy zorganizowali kolejne konferencje prasowe, podczas których przedstawili swoich kandydatów do powiatu.

 

 

 

 

 

W piątek (14 września) poznaliśmy kandydatów PSL do rady powiatu w okręgach numer 3 (Borowie, Miastków Kościelny, Parysów) oraz 5 (Maciejowice i Sobolew).

W pierwszym z nich o mandat powalczy pięcioro kandydatów.

Beata Pasternak jest dyrektorem Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz radną gminy Borowie. Maria Całka przez kilkanaście lat pracowała w ARiMR, była między innymi kierownikiem biura. Obecnie zajmuje się pozyskiwaniem zewnętrznych środków finansowych na inwestycje realizowane przez powiat.

Marianna Mucha od ponad 30 lat pracuje w Urzędzie Gminy w Miastkowie Kościelnym.

Adam Zboina jest rolnikiem, radnym radny powiatu dwóch kadencji, wieloletnim prezesem OSP Filipówka, prezesem Mazowieckiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej

Kacper Odziemczyk to rolnik z miejscowości Zabruzdy.

Z okręgu wyborczego obejmującego gminy Maciejowice i Sobolew o mandaty radnych powiatowych powalczy także pięć osób.

Alina Piętka to wieloletni pracownik, w tym skarbnik, gminy Maciejowice, obecnie główny księgowy Ośrodka Pomocy Dziecku i Zespołu Szkól Specjalnych w Izdebnie

Stanisław Stępień z Maciejowic to wieloletni prezes spółdzielni Metrol w Maciejowicach, całe swoje życie zawodowe poświęcił dla rolnictwa

Mirosław Wyszomierski jest mieszkańcem Sobolewa, niesie pomoc zwierzętom w niemal całym powiecie.

Adam Zygadło z Ostrożenia Drugiego to były radny gminny, obecnie sołtys, członek rady nadzorczej Banku Spółdzielczego w Łaskarzewie.

Anna Rucińska jest nauczycielką w Zespole Szkół w Sobolewie

Podczas ostatniej konferencji (17 września) PSL zaprezentowało kandydatów z okręgu numer 2 (gminy Garwolin, Pilawa i Górzno).

Barbara Kot  to mieszkanka Woli Rębkowskiej, działała społecznie przede wszystkim w samorządzie rodziców przy szkole podstawowej i gimnazjum w Woli Rębkowskiej. Pracuje w OSM Garwolin.

Katarzyna Suchecka prowadzi z mężem własną działalność gospodarczą. Działa również stowarzyszeniu „Wartości”.

Maria Owczarczyk jest wieloletnią nauczycielka, a od 12 lat dyrektor em szkoły w Łąkach.

Tomasz Połoczański to mieszkaniec Pilawy, radny powiatu dwóch kadencji, kierownik i członek Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Forum Powiatu Garwolińskiego”

Dariusz Owczarczyk – radny powiatowy trzech ostatnich kadencji. Obecnie pracuje w Urzędzie Pracy, przewodniczący Rady Osób Niepełnosprawnych w powiecie

Iwona Ostrowska jest nauczycielką w Zespole Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Benedykt Rudnik jest rolnikiem z gminy Górzno, prowadzącym gospodarstwo nastawione na bydło hodowlane. Ma też talenty muzyczne.

Waldemar Kowalski to rolnik z Woli Władysławowskiej, wieloletni prezes OSP Wola Władysławowska,

Marek Chciałowski pochodzi z Rudy Talubskiej, od lat mieszka w Sulbinach. Były nauczyciel i pracownik ARiMR, samorządowiec, posiada gospodarstwo rolne. Przed dwie ostatnie kadencje pełni funkcję starosty garwolińskiego.

-Każda z tych osób ma inne doświadczenie, które przyda się w pracy samorządowej, bo praca samorządowa to jest praca na wielu płaszczyznach. I żeby ona była właściwa, to muszą być zarówno sprawy związane z ekonomią, finansami, gospodarką, kulturą, rolnictwem, ochroną przeciwpożarową i pozyskiwaniem środków unijnych -mówił M. Chciałowski, lider ludowców w powiecie.

Podczas obu spotkań podsumował ostatnią kadencję. Wspomniał między innymi o powołaniu Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, a także o inwestycjach.

-Myślę, że ilość środków przeznaczonych na inwestycję była największa w historii powiatu garwolińskiego. Ilość wyremontowanych dróg była imponująca. Wyliczyłem, że w ciągu ostatnich dwóch lat to ponad 55 kilometrów, jeśli dorzucimy poprzednie lata to 80-90 kilometrów dróg zostało zmodernizowanych -wymienił.

Przyznał też, że nadal chętnie zasiadałby na fotelu starosty.

-Chciałbym dalej poprowadzić naszą drużynę do zwycięstwa lub układu koalicyjnego i realizować wcześniej podjęte zobowiązania -mówił.

Kandydaci PSL do rady powiatu z okręgu numer 2 oraz Jerzy Piesio -kandydat ludowców do sejmiku województwa.

Napisz komentarz »