Dwa zwycięstwa Roberta

Opublikowano 09 października 2017, autor: łs.

Lekkoatleta Wilgi Garwolin Robert Głowala utrzymuje wysoką formę.

W ostatnim czasie wygrał kolejne dwa biegi.

Zawodnik pochodzący z Rudy Talubskiej był najszybszy w „Energetycznej Dysze”, która 30 września odbyła się w Kozienicach. Zwyciężył w znakomitym stylu. Uzyskany przez niego czas – 30:08 jest nowym rekordem powiatu w biegu na 10 kilometrów. W pokonanym polu zostawił dwóch Ukraińców – Dmitro Didovodiuka – 30:26  i Andreja Starzyńskiego – 31:01.

Dzień później Robert Głowala wygrał pierwszą edycję Mistrzostw  Dwóch Powiatów w biegu na 10 kilometrów, w których startowali przedstawiciele powiatu ryckiego  i garwolińskiego. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Mateusz Kondej, a trzecie Marcin Gałązka z Victusa Rębków. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Latuszek z Wilgi Garwolin.

Trasa biegu prowadziła malowniczymi drogami i ścieżkami wokół zamku w Trojanowie, a fundatorem nagród była Talaria Ladies SPA.