Aktualności, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Samorząd, Sobolew, Z gmin, Z życia szkół

Czas na drugi etap budowy przedszkola

Opublikowano 14 listopada 2017, autor:

1 września przyszłego roku przedszkolaki z terenu gminy mają rozpocząć zajęcia w nowym budynku, położonym między ulicami Wyszyńskiego i Spokojną w Sobolewie.

 

 

 

Drugi etap obejmuje wykonanie między innymi wszystkich instalacji, tynków, posadzek, elewacji zewnętrznej, parkingu, zagospodarowania terenu i oświetlenia na zewnątrz.

Pracami zajmie się, podobnie, jak w przypadku pierwszego etapu Zakład Usług Budowlanych Stefana Paśnickiego z Garwolina. Z pięciu podmiotów, które zgłosiły się do przetargu zaoferował najkorzystniejszą ofertę – ponad 2,2 miliona złotych. Podpisanie umowy ma nastąpić w najbliższym czasie.

Prace mają się zakończyć do 29 czerwca przyszłego roku.

-Wbrew pozorom, wcale nie ma tak dużo czasu -mówi wójt Andrzej Koszutski.

Dlatego wykonawca ma jak najszybciej przystąpić do robót. Jak relacjonuje nam włodarz, firma najpierw ma zrobić centralne ogrzewanie i ocieplenie z zewnątrz, by móc pracować w zimie.

Wójt Andrzej Koszutski pokazuje nam budynek przedszkola, tuż przed rozpoczęciem drugiego etapu prac. Na zdjęciu widać elewację od strony ulicy Spokojnej

 

Przetargi na wyposażenie przedszkola mają zostać ogłoszone na wiosnę. Być może część sprzętu zostanie przeniesiona ze starego przedszkola.

Pierwszy etap prac – wykonanie stanu surowego zamkniętego – zakończył się podczas tegorocznych wakacji. Pochłonął blisko 1,5 miliona złotych. Projekt placówki i otaczającego ją terenu kosztował ponad 135 tysięcy złotych.

110 miejsc w przedszkolu i 10 miejsc w żłobku

Obiekt będzie miał ponad 52 metry długości, blisko 32 metry szerokości i prawie 7,9 metra wysokości. Na parterze znajdą się cztery sale przedszkolne, mogące pomieścić po 25 dzieci. Przy każdej sali będzie osobna łazienka. Na parterze zostanie także wydzielona kuchnia oraz część administracyjna, z pomieszczeniami dla dyrektora i nauczycieli. Zaplanowano również miejsce na żłobek dla 10 najmłodszych dzieci z własnymi łazienkami i kuchnią,

 

-Elewacja będzie miała odważną kolorystykę -przyznaje wójt Andrzej Koszutski.
Tak ma wyglądać budynek przedszkola z zewnątrz

 

Wójt zaznacza, że priorytetem będzie budowa części przedszkolnej.

W centrum budynku będzie umiejscowiona sala gimnastyczno-korekcyjna, z przesuwaną ścianką, o powierzchni prawie 80 metrów kwadratowych. Po odsunięciu ścianki powstanie, łącznie z holem, duża aula, o powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych. Będzie można ją wykorzystywać na różnego rodzaju spotkania i akademie.

Na piętrze powstaną dwa pomieszczenia.

Budynek jest zwrócony frontem do ulicy Wyszyńskiego. Z tej strony zaplanowano także główne wejście oraz miejsca parkingowe przy ulicy. Od ulicy Spokojnej będzie furtka.

 

To bez wątpienia będzie najbardziej kolorowe przedszkole w naszym powiecie

 

komentarz »
  1. Sobolewianka 7 kwietnia 2018 21:13 - Odpowiedź

    Piękny obiekt, ale już za mały ,nie wszystkie dzieci zostały przyjęte do przedszkola, a żłobek nie będzie działał od 1 września 2018 roku.Miejsc w przedszkolu jest tylko 100, tyle dzieci przyjęto, a nie 110 jak podaje pan wójt.
    Smutna babcia wnuczka nieprzyjętego do przedszkola

Napisz komentarz »