Aktualności, Pilawa, Turystyka, Z gmin

Rozpoczęli nowy rok harcerski

Opublikowano 18 września 2017, autor: JS.

W niedzielę (10 września) miał miejsce Start Harcerski Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy.

 

 

 

 

Rozpoczął się mszą w kościele Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie. Następnie skauci wraz ze swoimi rodzinami, duszpasterzami i przyjaciółmi zebrali się na placu przykościelnym na wspólnym apelu uroczyście rozpoczynającym nowy rok harcerski.

-Stanęli na progu wielkiej przygody, w pamięci mając jeszcze świeże wspomnienia obozów i wędrówek letnich oraz kursów szkoleniowych, w których brali udział w minione wakacje -relacjonuje Krzysztof Olaf Żochowski HO.

Jak wspomina, na apelu gromadzącym całe Środowisko Garwolińsko-Pilawskie Skautów Europy, licznie stawili się najmłodsi jego reprezentanci, czyli wilczki. Pojawili się także ich starsi koledzy i koleżanki.

Z drużyn do kręgu wędrowników wstąpiło ośmiu harcerzy, natomiast do ogniska przewodniczek pięć harcerek.

-W nadchodzącym roku czeka ich Droga -przejście z otrzymywania do dawania, z gier i zabaw do przygody i z zaangażowania do służby. Wędrownicy i przewodniczki doświadczyli tego na wędrówkach w ciągu roku, a w wyjątkowy sposób na wędrówkach letnich -mówi  K. O. Żochowski.

Po roku na Drodze nadchodzi czas przejścia do kręgu szefów i ogniska szefowych. 10 września do Kręgu Szefów bł. Męczenników Podlaskich, wstąpiło sześciu wędrowników, a do Ogniska Szefowych św. Matki Teresy z Kalkuty pięć przewodniczek.

Służby pedagogiczne podjęło 12 nowych szefów i dziewięć nowych szefowych.

Napisz komentarz »