Aktualności, Sport

Zdrowie w najlepszej ósemce

Opublikowano 21 lipca 2017, autor: Łukasz Strachota

W drugim turnieju Ekstraklasy Piłki Nożnej Plażowej, VitaSport Zdrowie Garwolin zdobyło siedem punktów. Dzięki temu uniknęło baraży o utrzymanie.

Garwolinianie rozpoczęli turniej w Gdańsku od spotkania z brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2016 roku – FBS Kolbudy. Przez większą część meczu prowadzili dwoma bramkami. Trzy minuty przed końcem rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Zawodnicy z miasta położonego nad rzeką Wilgą nie dali wyszarpać sobie zwycięstwa. W końcówce dwukrotnie pokonali Łukasza Kalinowskiego i ostatecznie wygrali 7:5.

Jeszcze więcej emocji dostarczył kibicom pojedynek Zdrowia z Rapidem Lublin. Garwolinianie bardzo dobrze weszli w mecz i po 19 minutach prowadzili 4:1. W trzecie tercji coś się zacięło i rywale odrobili straty. Nasza drużyna jeszcze dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale nie udało jej się dowieźć go do końca. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 6:6. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Garwolina.

W meczu z BSC AZS SAN Łódź role się odwróciły i to Zdrowie goniło wynik. W ostatniej akcji spotkania bliski doprowadzenia do wyrównania był debiutujący w gronie seniorów – bramkarz Marcin Skoczek. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Turniej finałowy w Kołobrzegu

Zawodnicy Zdrowia byli nieskuteczni także w meczu z gospodarzami turnieju – Bocą Gdańsk.

-Zagraliśmy dobry mecz z tradycyjną indolencją strzelecką i brakiem szczęścia. Po doprowadzeniu do remisu w drugiej tercji, mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje na objęcie prowadzenia. Nie udało nam się ich wykorzystać, za to Boca zdobyła 3 bramki w ciągu trzech minut -opisuje boiskowe wydarzenia manager Zdrowia, Piotr Kapica.

Po porażce z Bocą, sytuacja drużyny z Garwolina stała się nieciekawa. Aby awansować do turnieju finałowego musiała wygrać z Tonio Team Sosnowiec. Po dwóch tercjach był remis 2:2. Na początku trzeciej bramkę dla Zdrowia zdobył Sebastian Papiernik. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry znów był remis (3:3) i widmo baraży czaiło się na horyzoncie. Wtedy swoją najważniejszą bramkę w barwach garwolińskiej drużyny (na 1.50 sekund przed końcem meczu) strzelił Karol Kopeć.

-Mimo kontuzji, odejścia kilku zawodników i budżetu na poziomie dziesięciokrotnie mniejszym od najlepszych, pozostajemy w Ekstraklasie -mówi szczęśliwy Piotr Kapica.

Turniej finałowy Ekstraklasy Piłki Nożnej Plażowej odbędzie się w dniach 27-30 lipca w Kołobrzegu. Wtedy też rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których drużyna z Garwolina będzie broniła mistrzowskiego tytułu. Transmisja na kanałach Canal +.

W Gdańsku Zdrowie wystąpiło w składzie: (stoją od lewej) Piotr Kapica, Marcin Skoczek, Paweł Rękawek, Łukasz Korgul, Mateusz Zieliński, Dariusz Kasprzak, (kucają) Karol Kopeć, Sebastian Papiernik, Piotr Szostak, Damian Matysiak, Marcin Skrzyński, Marcin Makulec oraz Michał Zieliński