Aktualności, Z gmin, Z życia szkół, Żelechów

Uczniowie z Żelechowa z wizytą w… areszcie

Opublikowano 28 czerwca 2017, autor: MK.

 

W ubiegły wtorek uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów.

 

 

 

Funkcjonariusze służby więziennej przybliżyli uczniom I klasy o profilu mundurowym specyfikę służby, a także zakres wiążących się z nią zadań i obowiązków. Ponadto młodzież dowiedziała się z jakiego powodu osoby są tymczasowo aresztowane i skazane.

-Uczniowie mieli okazje przyjrzeć się warunkom bytowym osób pozbawionych wolności, przez chwilę doświadczyli trudności wynikających z konieczności podporządkowania się zasadom panującym w placówce i niemożności pełnego decydowania o sobie -informuje asp. Danuta Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Wizyta w areszcie miała uświadomić młodzieży, że warto żyć zgodnie z poszanowaniem prawa i zadbać o pełną możliwość decydowania o sobie.

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie odwiedzili także Biuro Historii i Tradycji Polski w Komendzie Głównej Policji, gdzie zapoznali się z historią polskiej Policji, a w szczególności służbą mundurowych strzegących prawa i porządku na Wiśle.

Współorganizatorami wyjazdu były Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie i Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie.

Tuż przed wakacjami uczniowie z Żelechowa zapoznali się z pracą funkcjonariusza służby więziennej, a także z historią polskiej Policji.

Napisz komentarz »