Aktualności, Ludzie, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Wilga, Z gmin

Z pomocą małemu Gabrysiowi

Opublikowano 19 czerwca 2017, autor: Iga Wojtalewicz

Uwaga! Czasu jest bardzo mało! Tylko do końca czerwca rodzice chorego chłopca muszą zebrać aż 380 tys. zł, by uratować mu życie. W najbliższą niedzielę możemy pomóc rodzicom i dziecku również my

Gabriel Mielcarz z gminy Wilga urodził się 17 maja tego roku. Od tego dnia cały czas przebywa w szpitalu. I chociaż ma zaledwie miesiąc, to już przeszedł pierwszą operację serca. Zabieg polegał na koartacji aorty.

 

 

 

 

 

 

Kolejna operacja musi być wykonana w niemieckiej klinice kardiochirurgii. I właśnie na ten cel potrzeba bardzo dużej kwoty pieniędzy.

Zbiórka pomocowa prowadzona jest już za pośrednictwem dwóch portali internetowych: zrzutka.pl (w zakładce „Serce Gabrysia. Niesamowita opowieść. O pomocy dla Małego Chłopca! Przyłącz się do akcji!”) oraz na portalu pomagam.pl (w zakładce „Operacja serduszka Gabrysia”).

 

Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Fiore

 

Udział możemy wziąć też w internetowych licytacjach, prowadzonych na profilu „Serduszko dla Gabrysia” na Facebooku.

Natomiast w nadchodzącą niedzielę w dyskotece Mega Music Wilga odbędzie się Święto Gminy Wilga. Podczas tej imprezy odbędzie się zbiórka publiczna oraz zostaną przeprowadzone licytacje na rzecz chorego niemowlaka. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Fiore.

Warto przyjść lub przyjechać – na obecnych czekać będzie bowiem wiele atrakcji. Wśród nich występy grupy teatralnej i tanecznej, spektakl, gry, zabawy, loteria, grill, zjeżdżalnie, trampoliny i zabawa taneczna. Gwiazdą wieczoru ma być natomiast znany i lubiany zespół Playboys.

 

Maleńki Gabryś przeszedł 14 czerwca zabieg „cewnikowania” serca. Musi być pod stałą kontrolą lekarzy – o pobycie w rodzinnym domu nie ma więc mowy.

 

 

Napisz komentarz »