Aktualności, Atrakcje turystyczne, Historia, Trojanów, Turystyka, Z gmin, Zabytki

Aż 3,3 mln zł na remont kościoła i organistówki

Opublikowano 10 kwietnia 2017, autor: Iga Wojtalewicz

Wygląd kościoła Św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy przywrócony zostanie do stanu historycznego. W budynku parafialnym natomiast powstanie muzeum. Wsparta środkami unijnymi inwestycja rusza niebawem.

Prace remontowe będą kosztowały blisko 4,8 mln zł. Ponad 3,3 mln zł stanowić będzie dofinansowanie. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt uzyskał wsparcie ze środków RPO WM 2014-2020. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i proboszcz ksiądz Zbigniew Grzymała podpisali już umowę.

W zakres prac wejdą między innymi przykrycie kościoła blachą miedzianą, wykonanie elewacji, malowanie ścian wewnątrz budynku, wymiana instalacji elektrycznej, przebudowa prezbiterium oraz adaptacja organistówki na muzeum. Na poddaszu natomiast powstaną cztery pokoje hotelowe, aneks kuchenny i łazienki.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Fundacją Wiedza i Rozwój z Trojanowa i Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego z Garwolina -informuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zgodnie z założeniem, organizowane mają tam być imprezy o zasięgu ponadregionalnym- festiwal zespołów sakralnych z udziałem zagranicznych gości i uroczystości związane z historycznymi wydarzeniami w regionie i kraju. Warto też dodać, że za 9 lat parafia obchodzić będzie 700-lecie swojego istnienia.

Prace remontowe ruszą najprawdopodobniej w maju, a zakończą się z końcem roku.

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i proboszcz ksiądz Zbigniew Grzymała podpisują umowę.

Napisz komentarz »