Aktualności, Kultura

Płyta zespołu Carolin Mrugały już w sprzedaży

Opublikowano 09 kwietnia 2017, autor: Marta Kalinowska

Debiutancki krążek zespołu City of Mirrors, którego wokalistą jest pochodząca z Garwolina Carolin Mrugała ukazał się 7 kwietnia. Płyta została nagrana za pośrednictwem Polskiego Radia.

Krążek „Echoes” składa się z dwunastu rockowych utworów opowiadających o wolności, relacjach międzyludzkich, zaufaniu, dążeniu do celu, ale i o odrębności i uzależnieniu.

-Na każdy element albumu składał się ogrom emocji, wątpliwości, pytań i przekonań jakie w nas tkwiły. Proces jego powstawania rozpoczął się w każdym z nas na długo przed komponowaniem utworów. Musieliśmy dojrzeć do „Echoes”, zasłużyć na nie -mówi wokalistka, Carolin Mrugała.

Muzycy starali się oddać na płycie własne przemyślenia, a także łączące ich relacje. Jak mówią, aby „Echoes” było prawdziwe, tworząc krążek musieli obnażyć się ze swoich słabości – zarówno poprzez muzykę i melodię, jak i teksty.

-„Echoes” było dla nas podróżą w głąb samych siebie i siebie nawzajem. Każdy utwór jest świadectwem naszego dorastania i naszych inspiracji jako artystów -mówi Carolin.

Na krążku słuchacze odnajdą wspomniane młodzieńcze korzenie muzyczne członków zespołu, jak również bardziej dojrzałe, doprecyzowane i współczesne zastosowania.

Krążek jest zwieńczeniem kilkuletniej działalności

Płytę promuje utwór „Neony” opisujący moment tuż przed osiągnięciem celu – moment przerażenia przed nieznanym, a jednocześnie radości ze spełniania się marzenia.

-Ta piosenka dosłownie reprezentuje moment, w którym się znajdujemy – wejście na scenę, kurtyna zaraz się odsłoni, ostatni wdech, wejście na scenę. Nie potrafię wyobrazić sobie lepszego singla -stwierdza Carolin.

„Echoes” to debiutancki krążek zespołu, który ma na swoim koncie wiele sukcesów na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Wśród najważniejszych są m.in. I miejsce w ogólnoświatowym konkursie na cover zespołu Flyleaf, finał HardRockRising czy udany występ w telewizyjnym show Must Be The Music (4 x TAK). Grupa uczestniczy także w licznych akcjach charytatywnych. W 2013 i 2014 roku muzycy zorganizowali koncerty charytatywne oraz zebrali paczki dla domów dziecka. W jednym z nich – pod Krakowem – obdarowali wychowanków instrumentami, aby mogli rozpocząć swoją przygodę z muzyką.

Intensywne prace nad płytą ruszyły w 2016 roku. Poszczególne utwory nagrywane były w studio Custom 34 pod okiem producenta Jacka Miłaszewskiego.

Debiutancka płyta City of Mirrors trafiła do sprzedaży 7 kwietnia. Płytę promuje utwór „Neony”.

Napisz komentarz »