REKLAMA
dach bis

Aktualności

Maszerowali dla Jezusa

Opublikowano 25 lipca 2014, autor: JS.

Najpierw przeszli ulicami Garwolina w radosnym marszu, następnie na skwerku zorganizowali koncert i spektakl oraz modlili się o ludzi. Misyjny Obóz Wędrowny już po raz drugi odwiedził Garwolin.

Maszerowali dla Jezusa

Akcja została zaplanowana na wtorkowe (22 lipca) popołudnie. O godzinie 17.00 około 60 osób rozpoczęło ulicami Garwolina pochód zwany Marszem dla Jezusa, niosąc transparenty, flagi, śpiewając i modląc się.

 

 

Pozostała część ewangelizacyjnego spotkania miała miejsce na skwerku. Z koncertem muzyki chrześcijańskiej wystąpił zespół Anatol Band. Młodzież zaprezentowała spektakl nawiązujący do Ewangelii. Przez cały czas były prowadzone gry i zabawy dla dzieci, został rozstawiony także namiot, w którym chętni sprawdzili znaczenie swoich snów. Najważniejszym, według organizatorów, akcentem akcji, było tak zwane spotkanie z uzdrowieniem, czyli modlitwa o chorych i uzależnionych.

Po Polsce jeżdżą już od 20 lat

 

Głównym organizatorem spotkania był Misyjny Obóz Wędrowny, który po Polsce jeździ już od 20 lat. Do naszego miasta przyjechał po raz drugi na zaproszenie Społeczności Chrześcijańskiej w Garwolinie

-Jest to obóz składający się z ludzi z całej Polski, z różnych wyznań chrześcijańskich, którzy rekrutują się poprzez znajomości, inspiracje poprzednich obozowiczów, a także oficjalny portal -opowiada pastor Jerzy Przeradowski, koordynator akcji.

W tym roku przez dwie tury obozu przewinęło się już około 100 osób. Do Garwolina przyjechało około 40 z nich.

-Jeździmy po Polsce, ponieważ jesteśmy chrześcijanami poważnie traktującymi wielkie posłannictwo Pana Jezusa, który powiedział: idźcie na cały świat i głoście Ewangelię -przybliża ideę obozu Przeradowski.

-Wydaje mi się, że frekwencja, jak na tak ładną pogodę i taki moment lata, była całkiem niezła. Zarówno marsz, jak i cała akcja, były udane -podsumowuje koordynator.

Po Garwolinie obóz wyruszył do Puław, a następnie do Skarżyska-Kamiennej i Kielc.

Napisz komentarz »