Aktualności

Będą kolejne prace w Strefie

Opublikowano 09 maja 2014, autor: JS.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o pozostawieniu 6 mln zł do wykorzystania w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Będą kolejne prace w Strefie

Według wstępnych kosztorysów drugi etap uzbrajania GSAG miał kosztować 16 milionów złotych. Na realizację inwestycji powiat pozyskał 13,6 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że zadanie wyniesie 9,5 mln złotych, a więc o ponad 6 mln mniej, niż zakładano.

 

Powiat kilka razy wnioskował do Zarządu Województwa Mazowieckiego, aby oszczędności po przetargu zostały przeznaczone na kolejne prace w Strefie.

-Uzasadnialiśmy to tym, że Strefa zwiększy swoją atrakcyjność. Będzie lepsza możliwość zagospodarowania poszczególnych działek i podziału terenu. Wtedy więcej firm tu przyjdzie -przytacza argumenty starosta.

W ubiegłym tygodniu zarząd województwa zdecydował o pozostawieniu pieniędzy w Strefie na konkretne zadanie. Powiat może już przystępować do przetargu na kolejne roboty. Nowy odcinek drogi ma powstać jeszcze w tym roku.

-Zadanie będzie robione na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Wyłoniona w przetargu firma na podstawie naszej koncepcji zaprojektuje drogi i bezpośrednio je wykona -tłumaczy starosta. Zaznacza też, że jeśli po przetargu zostaną jakieś niewykorzystane pieniądze, to powiat będzie musiał je oddać.

.

Napisz komentarz »

Motocykle, skutery, choppery 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?