Aktualności, Borowie, Z życia szkół

Wystąpiła młodzież z dziewięciu placówek

Opublikowano 02 grudnia 2013, autor: IG.

Przegląd Piosenki Młodzieżowej w Borowiu odbył się po raz pierwszy. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z terenu powiatu i podopieczni ośrodków socjoterapeutycznych i wychowawczych.

Organizatorami zmagań był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Borowiu, Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Urząd Gminy w Borowiu, parafia pw. Trójcy Świętej w Borowiu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu.

Przesłuchania uczestników odbyły się w budynku miejscowego klubu Casablanka.

Główną ideą wydarzenia była integracja młodych ludzi, zachęcenie ich do zdrowego stylu życia bez alkoholu i używek oraz promowanie metod rozwiązywania problemów i konfliktów bez przemocy.

Trochę się obawiałem kiedy padł pomysł żeby zorganizować festiwal. Nie wiedziałem czy znajdą się chętni by wziąć w nim udział -przyznał dyrektor borowieckiego MOW Zbigniew Karwowski dodając, że wstępne plany zakładają kontynuację przedsięwzięcia w przyszłych latach.

Występujących oceniało jury

 

Swoje talenty muzyczne zaprezentowali wychowankowie dziewięciu placówek. Wśród nich była młodzież z: MOW w Rusinowie Tureckim, ZS w Starym Piczynie, MOW w Kolonii Szczerbackiej, PG w Głoskowie, MOS w Zielonce, PG Nr 1 w Garwolinie, MOW w Woli Rowskiej, Gimnazjum im. C.K. Norwida w Garwolinie oraz MOW w Borowiu.

Nad sprawiedliwą oceną występujących czuwało jury. W jego składzie zasiedli: Sławomir Lesisz, nauczyciel z ZSP w Żelechowie i Katarzyna Iwaniec, dyrektor GOK w Borowiu.

Koordynatorami działań byli zaś Marcin Karwowski, zastępca dyrektora borowieckiej placówki oraz wychowawca Łukasz Mikulski.

Byli najlepsiI miejsce -grupa z Gimnazjum im. C.K. Norwida w Garwolinie
II miejsce -Magdalena Jarzyna (ZS w Starym Pilczynie)
III miejsce -Aneta Wrzosek (MOW w Kolonii Szczerbackiej)

 

Napisz komentarz »