REKLAMA

Aktualności

„Wspólnota Powiatowa” podsumowała Akcję Letnią 2013

Opublikowano 11 września 2013, autor: Andrzej Ciosek

Organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży ze szkół naszego powiatu, kurs nauki pływania dla dzieci i seniorów oraz międzynarodowa wymiana młodzieży w Holandii. To tylko niektóre z działań Stowarzyszenia skierowane do dzieci i osób starszych z powiatu garwolińskiego w okresie minionych wakacji

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Rozwoju Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa” podsumowało akcję letnią. Piknik integracyjny, który odbył się w ubiegły czwartek na ścieżce Ekologicznej w Hucie Garwolińskiej, był znakomitą okazją do integracji młodego i starszego pokolenia mieszkańców powiatu. Spotkanie swoją obecnością uświetnili: Marek Chciałowski – starosta garwoliński, Tadeusz Mikulski – burmistrz Garwolina, Jerzy Piesio – sekretarz Powiatu, Wiesław Gąska – wójt gminy Borowie, Marek Niezgoda – z-ca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, Jan Karwowski – nadleśniczy Nadleśnictwa Garwolin, dyrektorzy garwolińskich szkół ponadgimnazjalnych, uczestnicy wycieczek, rodzice, opiekunowie oraz słuchacze UTW „Edukator”. Podsumowania akcji dokonała prezeska Stowarzyszenia Urszula Zadrożna.

-W trakcie tegorocznych wakacji udało nam się zorganizować 8 bezpłatnych wycieczek turystyczno – edukacyjnych, 2 wyjścia na basen, kurs nauki pływania dla dzieci i seniorów oraz międzynarodową wymianę młodzieży w Holandii. We wszystkich wycieczkach wzięło udział łącznie 352 dzieci. W dwóch wyjściach na basen uczestniczyło 40 dzieci, natomiast na naukę pływania uczęszczało 30 dzieci podzielonych na 2 grupy. W trakcie wakacji pływać uczyła się również 15 osobowa grupa seniorów -powiedziała pani Urszula.

Program wycieczek obejmował zwiedzanie m. in. Lublina, Warszawy, Woli Okrzejskiej, Woli Gułowskiej, Kozłówki, Kocka, Farmy Iluzji, Kampinoskiego Parku Narodowego, Palmir i Powiatu Garwolińskiego. W trakcie wycieczek dzieci i młodzież mieli możliwość zwiedzania Skansenu Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego w Lublinie. W Warszawie zwiedzali muzea: Wojska Polskiego, ks. J. Popiełuszki, Kolejnictwa, Pożarnictwa, Sportu i Turystyki, a także Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie oraz Zamek Królewski i Stare Miasto. W wyjeździe do Holandii uczestniczyła 8 – osobowa grupa młodzieży, uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie pod opieką Małgorzaty Serej.

Działania, organizowane przez Stowarzyszenie w okresie wakacji, skierowane były do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, mieszkających na terenie miasta i gminy Garwolin. Z racji wielu chętnych, pierwszeństwo udziału w wycieczkach miały dzieci z rodzin niepełnych, wielodzietnych i o niskim statusie materialnym.

-Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie finansowe wsparcie Urzędu Miasta w Garwolinie i Gminy Garwolin. Organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży nie byłaby możliwa bez wsparcia wolontariuszy. Chciałabym tutaj serdecznie podziękować naszym wieloletnim współpracownikom: Annie Witak, Barbarze Sewruk, Renacie Krupie, Annie Liszewskiej, Małgorzacie Lukowskiej, Katarzynie Wyskwar, Halinie Staniecie, Henryce Jaroń, Bogumile Słomskiej, Beacie Gromuł, Grzegorzowi Rybakowi, Pawłowi Kowalskiemu, Piotrowi Ekiertowi, Danielowi Kajakowi. Obsługę techniczną tegorocznej akcji letniej zapewniła Kinga Ciołkowska – stażystka Stowarzyszenia -dodał członek Zarządu Stowarzyszenia Zbigniew Marciniuk, który był koordynatorem całej akcji.

komentarz »
  1. banderas 11 września 2013 22:55 - Odpowiedź

    super sprawa ta integracja dzieci, młodzieży i dorosłych, Gratulacje dla organizatora

Napisz komentarz »