REKLAMA

Aktualności

Policjanci kontrolowali autobusy

Opublikowano 11 września 2013, autor: red.

Wczotraj na drogach powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili akcję, której działania polegały na sprawdzaniu kierujących autobusami oraz busami przewożącymi młodzież i dzieci.

Zły stan techniczny autobusów, którymi przewożone są dzieci sprawił, iż policjanci postanowili interweniować i sprawdzać po kolei każdy napotkany pojazd. Niesprawny bus zagraża bezpieczeństwu przewożonych nim dzieci oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

-Realizowane w ciągu ostatnich dni działania dotyczące tej grupy kierowców, a także prowadzone z tej okazji nasilone kontrole stanu technicznego tych pojazdów pozwoliły na ujawnienie nieprawidłowości w tym zakresie –wyjaśnia rzecznik prasowy KPP w Garwolinie Leszek Wielgosz.

 

Kwestia sprawności technicznej pojazdów zbiorowej komunikacji szkolnej jest bardzo ważna. Nie bez znaczenia są również predyspozycje oraz umiejętności kierujących tymi pojazdami.

 

Podczas kontroli drogowych policjanci biorący udział w akcji „GIMBUS” sprawdzali wnikliwie wymagane przepisami wyposażenie, oznakowanie pojazdów, stan trzeźwości kierowców, dokumenty oraz czy kierujący pojazdami w trakcie jazdy stosują się do obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego.

Działania w ramach akcji „GIMBUS” zakończą się w piątek, 13 września.

komentarz »
  1. frasierZromanówki 11 września 2013 15:23 - Odpowiedź

    Lubię to! Moje dziecko co prawda nie jeździ, ale ważne, by uczniowie bezpiecznie dotarli do szkoły. Wczoraj słyszałem o pijanym kierowcy autobusu, który jeszcze podczas kursu piwo popijał. To już szczyt wszystkiego-trzeba to ukrócić!

Napisz komentarz »