REKLAMA

Aktualności, Historia, Kalendarz wydarzeń, Turystyka, Łaskarzew

Pójdą w nocy mrok, aby uczcić bohaterów

Opublikowano 09 września 2013, autor: JS.

Ruszyły już zapisy na rajd, którego celem jest upamiętnienie ludzi walczących i ginących w obronie Ojczyzny.

Pójdą w nocy mrok, aby uczcić bohaterów
21 września 2013 18:30 do 22 września 2013 10:00

-Trzeba było być nie lada twardzielem, żeby przeciwstawiać się potędze okupantów. Dlatego też nie chcemy poprzestawać na wygodnych gestach, a podejmując wysiłek nocnej wędrówki, chcemy zjednoczyć się ze sobą i z bohaterami wojny -opowiada o idei rajdu Piotr Żabczyński, pomysłodawca i jeden z organizatorów. Centralnym wydarzaniem do którego nawiązuje rajd, jest rocznica obrony i spalenia Łaskarzewa.

Całe przedsięwzięcie odbędzie się w nocy z 21 na 22 września, start o godz. 18.30. Są już ustalone trzy trasy: 16-, 18- i 24-kilometrowa. W tym roku rajdowicze będą mogli zdecydować, na którą z nich chcą się wybrać. Ognisko zostało zaplanowane w Lewikowie.

Aby wziąć udział w rajdzie, chętni muszą do 16 września wpłacić 5 zł na konto Stowarzyszenia Historycznego Ziemi Łaskarzewskiej lub bezpośrednio w siedzibie SCIA.

Organizatorami rajdu są: Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej, Stowarzyszenie Centrum Integracyjno-Animacyjne oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łaskarzewie. Sponsorami PHUP K.W.S. Żabczyńscy, Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie, Sklep „Jedynka”, Top Market, Sklep Militarny w Garwolinie, Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków.

Szczegóły pod nr tel. 697 413 624 (Piotr Żabczyński), oraz na profilu rajdu na facebooku.

Twój Głos objął Trzeci Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny „…pójdę w nocy mrok…” patronatem medialnym.

  • rajd


Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza
BEZPŁATNIE!
Napisz komentarz »