Aktualności, Czarna strona powiatu

Dodatkowe wsparcie policji na drogach

Opublikowano 11 lipca 2013, autor: MK.

Od 10 lipca policjanci mogą liczyć na dodatkowe wsparcie w patrolach drogowych. Do garwolińskiej jednostki trafił oznakowany motocykl Yamaha XJ 900 Diversion

Dodatkowe wsparcie policji na drogach

Otrzymany z komendy wojewódzkiej motocykl został przygotowany i wyposażony z myślą o codziennej służbie patrolowej.

-Z opinii policjantów, którzy użytkują w służbie te maszyny wynika, iż motocykl świetnie sprawdza się w służbie patrolowej. Jest poręczny, zwinny i dociera na miejsce zdarzenia prędzej niż radiowozy -wymienia asp. szt. Leszek Wielgosz,  rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Motocykl jest także bezpieczny – ze względu na swoją wagę (265 kg) pewnie utrzymuje zadany tor jazdy i nie poddaje się podmuchom bocznego wiatru. Maszynę wyróżnia także system łączności oraz dodatkowe, ostrzegawcze oświetlenie.

Na drogi powiatu garwolińskiego wróciła także policyjna alfa romeo, która przed czterema miesiącami została uszkodzona podczas kolizji. Po naprawie wyposażone w wideorejestrator auto ponownie będzie wykorzystywane do policyjnych patroli.

-Kierowcy podróżujący przez nasz powiat powinni teraz czuć się bezpieczniej, baczniej obserwować to co dzieję się na drodze oraz stosować się do obowiązujących przepisów i znaków drogowych -dodaje rzecznik KPP.

 

Dane techniczne policyjnej Yamahy XJ900:

  • – pojemność skokowa silnika: 892 cm3
  • – prędkość maksymalna: 190 km/h
  • – przyspieszenie 0-100 km/h: 4 sek.
  • – wymiary: 2230x880mm
  • – masa pojazdu gotowego do jazdy: 265 kg

 

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
Napisz komentarz »