Aktualności, Sport

Mucha przebojem wdarła się do wyjściowego składu

Opublikowano 27 grudnia 2012, autor: Łukasz Strachota

Emilia Mucha w ostatnim czasie zaliczyła zdecydowany progres, a swoimi umiejętnościami przekonała Rafała Gąsiora, że należy jej się miejsce w wyjściowej szóstce.

Mucha przebojem wdarła się do wyjściowego składu

W poprzednim sezonie Emilia Mucha na parkiecie pojawiała się przede wszystkim wchodząc z ławki rezerwowych - Trenerzy najczęściej stawiają na te ograne, które mają za sobą wiele lat gry na profesjonalnym poziomie. Wiem, że jestem młoda i jeszcze dużo pracy przede mną, aby grać w pierwszym składzie. Plus Liga (obecna Orlen Liga-red.) kobiet to najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, więc ciężko jest się przebić.- informował Mucha podczas ubiegłorocznych rozgrywek.  Teraz właśnie nadszedł jej czas, a swoją postawą w ostatnich potyczkach pokazuje, że chce go wykorzystać jak najlepiej.

Mucha motorem napędowym

 

19-letnia zawodniczka z Garwolina, która gra na pozycji przyjmującej, pomimo młodego wieku, prezentuje wysokie umiejętności, a w meczu dziesiątej kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej – Orlen Ligi, swoimi zagraniami zachwyciła wszystkich obserwatorów. Mucha w spotkaniu z liderem rozgrywek Aluprofem Bielsko-Biała pojawiła się na parkiecie w drugiej partii zajmując miejsce wyraźnie nieradzącej sobie z serwisem rywalek, Kubanki-Mayvelis Martinez Adlum. Garwolinianka zdecydowanie poprawiła przyjęcie ekipy gospodyń, co pozwoliła prowadzić wyrównaną walkę z wyżej notowanymi przeciwniczkami. W drugim secie zespół z nad Brdy zdołał doprowadzić do wyrównania. Na początku trzeciej odsłony na skrzydłach brylowały- Emilia Mucha oraz Anna Grejman, co przełożyło się na zdeklasowanie rywalek – 25:13. Ostatecznie pałacanki uległy liderkom rozgrywek 2:3, ale warty podkreślenia był występ naszej zawodniczki, która często uruchamiana była przez rozgrywającą i mecz zakończyła z dziewięcioma punktami na koncie. – Z pewnością był to bardzo dobry występ Emilii. Przede wszystkim wychodzi teraz jej ciężka praca na treningach. Dostała szansę i wykorzystała ją. Myślę, że z każdym meczem będzie zbierała coraz więcej doświadczenia. Będzie mogły się ogrywać, co na pewno zaprocentuje w przyszłości i mam nadzieję, że będzie grała równie dobrze przeciwko innym zespołom.- mówiła po meczu z Aluprofem, rozgrywająca Pałacu- Magdalena Mazurek.

W wyjściowym składzie

 

Tydzień później (17 grudnia) w meczu jedenastej kolejki Orlen Ligi, Pałac Bydgoszcz na wyjeździe zmierzył się z będącym w wyraźnym dołku Impelem Wrocław.  Trener Rafał Gąsior docenił świetną postawę Emilii Muchy podczas meczu z Aluprofem Bielsko-Biała i zdecydował się ją wpuścić na boisko w wyjściowej szóstce, w miejsce Mayvelis Martinez. Garwolinianka bardzo dobre prezentowała się w odbiorze zagrywki, a także kilkukrotnie wykorzystała swój zasięg w ataku- 307 cm i umiejętnie plasowała piłkę w środek parkietu, co sprawiało wielkie problemy rywalkom. Po czterech setach na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Na początku tie breaka szkoleniowiec pałacanek, dał na chwile odpocząć naszej siatkarce, która przy stanie 5:8 znów powróciła na parkiet, aby wspomóc swój zespół. Mucha wniosła do gry ekipy z Bydgoszczy wiele spokój w obronie (55% dokładnych przyjęć), a także w końcówce meczu popisała się dobrym blokiem oraz skutecznym atakiem z lewego skrzydła (zdobyła dziewięć punktów w spotkaniu). Niestety to nie wystarczyło na gospodynie z Wrocławia, które ostatecznie wygrały 3:2. - Znakomicie spisuje się młodzież Pałacu w spotkaniu z bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Wrocławia. Emilia Mucha potrafi „wyciągnąć rękę z kieszeni” i kompletnie zaskoczyć zespół rywalek. Potrafi zmienić tempo ataku i zagrać lekki plas, który trafia w wolne miejsce na parkiecie. Plasowane uderzenia młodej zawodniczki, potrafią podłamać drużynę rywalek. – relacjonował podczas transmisji w Polsat Sport – Tomasz Swędrowski. 

Mucha zastąpi Martinez?

 

Widać, że trener Pałacu – Rafał Gąsior coraz odważniej sięga po młode zawodniczki, które odwdzięczają się dobrą grą, a co najważniejsze pokazują wielkie zaangażowanie. Podczas meczu często można było zobaczyć Muchę, która zagrzewa koleżanki do podjęcia walki. Miejmy nadzieję, że garwolinianka na stałe zadomowi się w wyjściowym składzie, ponieważ w ostatnim czasie prezentuje się lepiej od doświadczonej Kubanki- Mayvelis Martinez.

  • Mucha przebojem wdarła się do wyjściowego składu
Napisz komentarz »