REKLAMA

Aktualności, Garwolin, Z życia szkół

Na ocieplenie szkoły wydali ponad 5 milionów

Opublikowano 10 grudnia 2012, autor: JS.

O przeprowadzonych pracach, ich kosztach i zaangażowaniu ludzi mówiono w sobotę na spotkaniu podsumowującym termomodernizację budynków w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem

Na ocieplenie szkoły wydali ponad 5 milionów

Po rozpoczęciu uroczystości przez dyrektora Zdzisława Majewskiego głos zabrał starosta Marek Chciałowski, który przedstawił historię prac termomodernizacyjnych w placówce. Były one prowadzone przez trzy kadencje samorządu powiatowego. W 2004 roku została wymieniona stolarka okienna i ocieplony dach budynku stołówki, a 2 lata później wykonano termomodernizację internatu.

-Od tego roku corocznie były wykonywane prace termomodernizacyjne, docieplenie dachu metodą termodynamicznego natrysku sztywnej pianki poliuretanowej, docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej -przypominał starosta. Łączna wymiana stolarki okiennej była wykonywana na powierzchni ponad 4 tys. m2, docieplenie ścian na ponad 10,5 tys. m2, a docieplenie dachu na 14,5 tys. m2.

-Łącznie na te działania wydaliśmy ponad 5 mln 300 tys. zł -podkreślił starosta.

Pomoc z WFOŚiGW, w formie pożyczki lub dotacji wyniosła łącznie ponad 4 mln zł.

-Ta inwestycja pokazała, że mogą zmieniać się zarządy, członkowie rady, lecz bez względu na to, inwestycje służące naszemu powiatowi są realizowane -podsumował starosta.

M. Chciałowski podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzonych prac. Wyrazem wdzięczności były upominki dla prezesa WFOŚiGW, posłów, radnego sejmiku wojewódzkiego, dyrektorów ZSR i pracowników starostwa.

Głos zabrali także Tomasz Skrzyczyński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz posłowie Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak.

Po części oficjalnej rozegrano mecz między drużyną szkoły z rocznika `95, a reprezentacją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Na koniec odbyło się spotkanie okolicznościowe.

 • Na ocieplenie szkoły wydali ponad 5 milionów
komentarze »
 1. EviskreestE 24 marca 2013 20:36 - Odpowiedź

  Silence has come :)

 2. EviskreestE 19 czerwca 2013 15:36 - Odpowiedź

  Very amusing idea

 3. incifticilfuS 9 lipca 2013 14:17 - Odpowiedź

  It is rather valuable phrase

 4. incifticilfuS 9 lipca 2013 20:09 - Odpowiedź

  What entertaining question

 5. EviskreestE 9 lipca 2013 21:54 - Odpowiedź

  It agree, the remarkable message

 6. EviskreestE 11 lipca 2013 11:42 - Odpowiedź

  Look at me!

Napisz komentarz »