Aktualności, Historia, Kultura, Miejsca, Pilawa, Turystyka, Z gmin, Zabytki

Powstała książka o historii Trąbek

Opublikowano 11 października 2017, autor:

„Trąbki-Huta Czechy. Nasza mała Ojczyzna” -taki tytuł nosi nowa publikacja, która została opracowana na podstawie przeżyć i wspomnień mieszkańców.

 

 

 

 

Autorem opracowania jest Konrad Gano, a wydawcą Kinga Smak. Korektę wykonali Zofia Szostak i Tomasz Połoczański, a korektę merytoryczno-techniczną Józef Smak. Zdjęcia zawarte w publikacji pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców Trąbek, a fotografie panoramiczne są autorstwa Krzysztofa Ryfki.

Pomysł na wydanie publikacji zrodził się podczas rozmów z mieszkańcami Trąbek. Konrad Gano założył stronę na portalu społecznościowym. Po pewnym czasie wspomnień i fotografii na FB Trąbki-Huta Czechy było aż tyle, że postanowiono zebrać je w całość.

-To, co zaczęło się dziać i w jaki sposób została przez mieszkańców odebrana moja inicjatywa spisania dziejów Trąbek, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Pozytywne opinie wywołały we mnie chęć drążenia historii naszej miejscowości -mówi Konrad Gano, autor książki.

Powstało już kilka monografii na temat Trąbek, ale w żadnej z nich nie zamieszczono tylu zdjęć, które pochodzą z domowych zbiorów. W książce Konrad Gano zawarł wspomnienia tych, którzy od lat związani są z miejscowością, historię zakładu i sylwetki wielu osób pracujących w hucie szkła, czy zdjęcia produktów tu wyrabianych. Są fotografie ze szkoły działającej w Trąbkach, czy informacje o parafii Św. Józefa, a także o działalności kulturalnej i harcerskiej. Publikacja ukazała się w nakładzie 1.000 sztuk.

-Postaram się o kontynuację książki z nowymi informacjami i wspomnieniami. Z całego serca dziękuję wszystkim za wsparcie -zapewnia Konrad Gano.


Książka „Trąbki-Huta Czechy. Nasza mała Ojczyzna” dostępna jest do nabycia również w garwolińskiej redakcji gazety Twój Głos. Zapraszamy na ul. Kościuszki 22b od poniedziałku do piątku od 9:30 do 16:00.


Napisz komentarz »