Aktualności, Galerie, Łaskarzew, Z gmin, Z życia szkół

Potrójny Jubileusz w „Dwójce”

Opublikowano 24 października 2016, autor:

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie i zaproszeni goście świętowali 50-lecie powstania Szkoły Podstawowej nr 2, 20-lecie powstania Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 17. rocznicę nadania szkole podstawowej imienia Jana Pawła II.

Pierwszym akcentem niedzielnych uroczystości była msza, odprawiona w łaskarzewskim kościele. Po niej przemaszerowano na teren szkoły przy ulicy Kolejowej.

Uczestnicy uroczystości zgromadzili się na placu przed szkołą. Przed tablicą upamiętniającą nadanie szkole imienia Jana Pawła II złożono kwiaty i zapalono znicze.

Marszałek Adam Struzik przyznał ZS nr 2 medal honorowy „Pro Masovia”. Na ręce dyrektor Ewy Krawczyk wręczył go radny wojewódzki Mirosław Augustyniak, w towarzystwie burmistrz Lidii Sopel-Serei.

Po części oficjalnej uczniowie wystąpili z programem artystycznym. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy i wspomnienia.

-„Łaskarzewska dwójeczka” nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością, stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć naszą szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, kolorową i otwartą na nowe -powiedziała na uroczystości Monika Krawczyk, dyrektor ZS nr 2.

Gratulacje składali i na ręce dyrektor przekazywali upominki poseł Grzegorz Woźniak, doradca wicemarszałek senatu Marii Koc Michał Jaworski, starosta Marek Chciałowski, radny powiatowy Marek Ziędalski, burmistrz Lidia Sopel-Sereja z przewodniczącym rady miasta Michałem Pałyską, wicewójt Sylwia Szopa z przewodniczącym gminy Jerzym Błachnio, były burmistrz Waldemar Larkiewicz, była dyrektor Irena Górczyńska, proboszcz parafii w Kocku ks. Bogdan Krawczyk, komendant powiatowy PSP Dariusz Sadkowski, przedstawicielki ZNP Halina Poszytek i Bożena Niewczas oraz Zbigniew Marciniuk z Wspólnoty Powiatowej.

11

img_4793

img_4947

Tekst i zdjęcia: Jarosław

komentarz »
  1. DOBRA KARMA 31 października 2016 20:50 - Odpowiedź

    SZKOŁA POWINNA NOSIĆ NAZWĘ „WSPÓLNOTA POWIATOWA”

Napisz komentarz »