Aktualności, Kultura, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Rozrywka

Pomóżmy Jonkowi!

Opublikowano 29 kwietnia 2019, autor:

Piknik charytatywny odbędzie się 26 maja na garwolińskim Kwadracie. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 11:00.

Podczas wydarzenia pt.: „W Dzień Mamy Jonkowi pomagamy” będzie można pomóc Jonatanowi Szychowiakowi.

Chłopiec urodził się w 2002 roku z wrodzonym zapaleniem płuc oraz atakiem padaczkowym. Boryka się z mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, astygmatyzmem i padaczką. Niedawno lekarze zdiagnozowali również u niego Zespół Enhlersa-Danlosa i nadczynność tarczycy. Gdy był niespełna półtorarocznym dzieckiem, miał na swoim koncie dwadzieścia jeden wizyt w szpitalu. W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie stał się stałym bywalcem.

Teraz Jonek wymaga stałego leczenia oraz rehabilitacji. Jego mama wychowuje syna samotnie. Próbuje różnych metod terapii, by walczyć z chorobą, która nieustannie postępuje. Leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami. Chłopiec jest pod stałą kontrolą neurologa, psychiatry, ortopedy, okulisty, kardiologa, genetyka, pedagoga i logopedy.

-Mama Jonatana jest super kobietą. Jest liderką Szlachetnej Paczki w naszym rejonie. Pomaga wielu osobom, zarówno starszym, jak i młodszym. Wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Turnusy rehabilitacyjne syna, badania genetyczne, stałe leczenie to wszystko generuje ogromne koszty, które stanowczo przekraczają dochody Pani Magdy -wyjaśniają Łukasz Boratyński i Dorota Bogusz-Kisiel, organizatorzy pikniku.

Atrakcje dla dzieci i rodziców

Podczas spotkania na Kwadracie każdy z przybyłych znajdzie coś dla siebie. Będą pokazy iluzjonisty – jednego z finalistów programu Mam Talent, pokaz artystycznych baniek mydlanych czy laserów. Będzie możliwość przejażdżki zabytkowymi autami czy pływanie motorówką. Na najmłodszych czekały będą cztery duże dmuchane zabawki, a na trochę starszych paintball, foto-budki, konie, licytacje, loterie fantowe oraz wiele innych atrakcji.

-Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Jonka -zaznaczają organizatorzy.

-W dalszym ciągu szukamy sponsorów i ludzi dobrej woli do wsparcia naszej inicjatywy, więc jeśli chcesz nas w jakiś sposób wspomóc, zapraszamy do kontaktu z nami -mówią Łukasz Boratyński i Dorota Bogusz-Kisiel.

Jedenaście godzin świetnej zabawy:

11:00 Rozpoczęcie pikniku

11:00 – 18:00 Pływanie motorówką, foto- budka, kiermasz słodkości, przejażdżki zabytkowymi autami, paintaball, zwierzątka, szczudlarze, DJ

11:00 – 22:00 „Operacja Szafa”- czyli przynieś swoje niepotrzebne ubrania

12:00 Występ orkiestry\rozdanie nagród za wyścig

12:00 – 17:00 Dmuchańce-Skakańce dla dzieci

13:00 Występ teatru Rękawiczka

14:00 Pokaz taneczny grupy NoName Garwolin

15:00 Występ wokalistek – Wiktoria Piorun oraz Aleksandra Tudek

16:00 Pokaz iluzjonisty Piotra Denisiuka, jednego z finalistów programu „Mam Talent”

17:00 Licytacje gadżetów z autografami znanych osób (koszulka Legii, kalendarz od Pudziana i inne)

18:00 Pokaz artystycznych baniek mydlanych Arkadiusza Gwizdały, zwycięzcy nagrody publiczności programu „Mam Talent”

19:00 Koncert zespołu Tarło

21:00 Koncert disco polo

22:00 Zakończenie i pokaz laserów

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
Napisz komentarz »