Aktualności

Pokonaj spartańskie przeszkody i pomóż chorym dzieciom

Opublikowano 21 maja 2018, autor:

W Warszawie 9 czerwca odbędzie się Spartan Charity Run Warsaw – charytatywny bieg z przeszkodami, będący imprezą towarzyszącą 10. Festiwalowi Uśmiechu Fundacji „Dr Clown”. Bieg wesprze „Terapię śmiechem” chorych dzieci w szpitalach, prowadzoną przez Fundację „Dr Clown”.

Szczytny cel to dobra okazja by rozpocząć przygodę z biegami przeszkodowymi.

Warszawski Spartan Charity to bieg o długości około 4 kilometrów z 10 przeszkodami, który odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu. Większości uczestnikom powinien on zająć około 40 minut, jednak – ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia – nie ma pomiaru czasu. Dodatkowo, na przeszkodach nie obowiązują żadne kary za niepokonanie, a biegacze mogą sobie nawzajem pomagać. Celem biegu jest bowiem radosna atmosfera, a nie rywalizacja.

-Spartan Charity to przede wszystkim uśmiech na twarzach uczestników. Wszyscy biegną z myślą o tym, że jednocześnie pomagają dzieciom. Oczywiście lekko ich zmęczymy i może troszkę pobrudzimy, ale nie tak jak na naszych standardowych biegach. Zapraszam wszystkich do rejestracji – pokażmy, że możemy pomóc, tym którzy tego potrzebują -mówi Fabian Sowiński, Race Director Spartan Race Polska.

Na mecie na uczestników czekać będzie wyjątkowy medal, duma oraz niesamowite wspomnienia. Połowa dochodu z wpisowego na bieg zostanie przekazana na rzecz „Terapii śmiechem” małych pacjentów, prowadzonej przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. W biegu wezmą udział zaprzyjaźnione z Fundacją „Dr Clown” gwiazdy: Katarzyna Walter i Joanna Jabłczyńska.

-W Fundacji „Dr Clown” cieszymy się, że 9 czerwca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będą z nami biegacze, którzy okażą wsparcie dla „Terapii śmiechem” chorych dzieci i pomogą nam przynosić uśmiech hospitalizowanym maluchom. To dla nas symboliczne: tak, jak uśmiech pozwala pokonać bariery, wspiera w przezwyciężaniu trudności i walce z chorobą, tak biegacze, pokonując przeszkody, pomogą zanieść uśmiechy dzieciom w szpitalach -komentuje Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Spartan Charity Run Warsaw jest imprezą towarzyszącą 10. Festiwalowi Uśmiechu Fundacji „Dr Clown”. To doroczne święto radości z pokazami iluzji, żonglerki i warsztatami twórczymi, z udziałem „doktorów clownów” i gwiazd. Celem Festiwalu Uśmiechu jest zbieranie środków na „leczenie śmiechem” chorych dzieci.

Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.spartanrace.pl/pl/race

Napisz komentarz »