Aktualności, Historia, Ludzie, Łaskarzew, Miejsca, Rozrywka, Szlaki turystyczne, Turystyka, Z gmin

Po raz siódmy pójdą w nocy mrok

Opublikowano 14 września 2017, autor:

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 września) od 19:00 do 4:00 odbędzie się pieszy rajd upamiętniający poległych obronie Łaskarzewa oraz wszystkie ofiary II wojny światowej.

 

 

 

 

Organizatorzy wyznaczają co roku trzy trasy. Każda z nich różni się długością oraz poziomem trudności. Nie są one jednak przypadkowo wybranymi drogami, ponieważ pokrywają się z miejscami pamięci.

-Istotą całego rajdu jest właśnie to, by każdy mógł choć odrobinę się poświęcić, oddając w ten sposób hołd tym, którzy w `39 odnaleźli w sobie ogromną odwagę by wejść ” w nocy mrok” dla nas, dla naszego narodu i kraju -wyjaśniają i zachęcają do udziału organizatorzy.

W połowie przebytej drogi wszystkie trasy spotykają się w tym samym miejscu, gdzie zostanie przygotowane ognisko i ciepły posiłek.

Informacje na temat rajdu można uzyskać pod nr tel. 697 413 624 (Piotr Żabczyński).

Zgłoszenia w formie papierowej i wpłata wpisowego przyjmowana są w godzinach od 18:00 do 20:00 8 września (piątek), 9 września (sobota) i 15 września (piątek) w siedzibie Stowarzyszenia CIA w Łaskarzewie, ul. Alejowa 13 (II piętro, budynek OSP Łaskarzew) lub osobiście poprzez indywidualny kontakt z Rafałem Przybyszem (tel. 661039817).

Uczestnicy uiszczają opłatę wpisową w wysokości 10 zł od osoby oraz 5 zł/osoba od zorganizowanych grup szkolnych pod opieką osoby z przygotowaniem pedagogicznym.


Do wyboru jedna z trzech tras. Start i meta w Łaskarzewie na ul. Akacjowej 13

Trasa nr 1 ok. 16 km:
Łaskarzew, Sośninka, Lipniki, wspólne ognisko w Lewikowie, Kolonia Dąbrowa, Aleksandrów, Łaskarzew.

Trasa nr 2 ok. 18 km:
Łaskarzew, Aleksandrów, Kolonia Dąbrowa, wspólne ognisko w Lewikowie, Lipniki, Sośninka, Łaskarzew.

Trasa nr 3 ok. 24 km:
Łaskarzew, Baranicha, Aleksandrów, Kolonia Dąbrowa, Wanaty, wspólne ognisko w Lewikowie, Lipniki, Sośninka, Łaskarzew.


 

Napisz komentarz »