REKLAMA
http://bielan.pl/

Aktualności, Ludzie, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Z życia szkół

Pierwsza Dama czytała naszym dzieciom

Opublikowano 27 października 2017, autor:

To był wyjątkowy wieczór dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Uczniów i ich rodziców swoją obecnością zaszczyciła sama Agata Kornhauser-Duda.

 

 

 

 

Najmłodsi, poprzebierani w bajkowe stroje, usłyszeli wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i innych autorów polskich, okraszone konkursami i zadaniami, w których nagrodami były słodycze.

W role postaci z bajek wcielili się: poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Tadeusz Mikulski, przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak i dyrektor szkoły Danuta Durys, a także nauczyciele, rodzice i dzieci. Inicjatorka projektu – Maria Zawadka, w czwartkowy wieczór przemieniła się w królową bajki, zapraszając uczestników do królestwa książki.

Kilkakrotnie wiersze czytała też Pierwsza Dama.

-Kto czyta książki, żyje podwójnie -podsumowała Agata Kornhauser-Duda, cytując Umberto Eco i dodając, że spotkanie było wspaniałą inicjatywą.

W rozmowie z dziećmi Pierwsza Dama zauważyła, że czytanie zwiększa ich wiedzę, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, kształtuje charakter oraz zachęcała rodziców do czytania przed snem.

W ostatniej części spotkania, najmłodsi z rodzicami wyruszyli z latarkami w rękach na poszukiwanie rozwiązań czytelniczych zagadek po ciemnych, szkolnych korytarzach. Pierwsza Dama udała się zaś na rozmowę z nauczycielami i przedstawicielami władz.

 

Napisz komentarz »