Aktualności, Ludzie

Park już nie dla psów

Opublikowano 08 maja 2017, autor:

Urząd Miasta Garwolin ustawi w centrum miasta tabliczki z informacją o zakazie wyprowadzania na tereny zielone naszych czworonogów. Skąd taka decyzja?

Choć od kilku już lat na terenie Garwolina zamontowanych jest siedem dozowników zawierających zestawy do sprzątania psich odchodów, to i tak problem istnieje. Nieczystości zalegają na chodnikach i trawnikach. A widoczne jest to najbardziej teraz – w okresie wiosennym.

-Sukcesywnie uzupełniamy dozowniki. Jednak wygląda to tak, że jednego dnia włożymy zestawy, a na drugi dzień już ich nie ma. Jedna osoba potrafi wyjąć wszystkie i zabrać do domu. Są też takie miejsca, gdzie leżą porozrzucane -mówi nam Albert Baran, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Garwolin.

-Niestety, ale tak to funkcjonuje -dodaje urzędnik.

Obecnie w garwolińskich parkach i na skwerach nie ma zakazu wypuszczania psów. W przypadku nieposprzątania jednak po nich, właściciel może zostać ukarany przez policję mandatem.

-Problem istnieje w każdym parku. W centrum odbywa się to zazwyczaj w godzinach porannych – od 5:00 do 6:00. Ciężko wtedy spotkać urzędnika, czy policję -tłumaczy kierownik Baran.

Urząd Miasta planuje zatem ustawienie w określonych miejscach tabliczek, informujących o zakazie wyprowadzania psów.

Napisz komentarz »