Aktualności, Miastków Kościelny, Z gmin

OSP Zwola z nowym sprzętem medycznym

Opublikowano 28 września 2017, autor:

Plecak medyczny, deska ortopedyczna, szyny Kramera i opatrunki żelowe. O taki zestaw wzbogaciła się jednostka z gminy Miastków Kościelny.

 

 

 

Niezbędny sprzęt medyczny trafił do OSP Zwola dzięki Fundacji Faktu i Grupie PZU. Ochotnicy wzięli udział w konkursie. Wypełnili formularz zgłoszeniowy, w którym opisali jednostkę oraz odpowiedzieli na kluczowe pytanie, dlaczego to właśnie oni mają wygrać cenny zestaw medyczny. I udało się!

OSP Zwola wzbogaciła się o plecak ratownika, który zawiera m.in. kołnierz ortopedyczny, koc ratunkowy, opatrunki czy opaskę uciskową. Ponadto, druhowie będą mogli korzystać w swoich akcjach z nowej deski ortopedycznej, niezbędnej do transportowania rannych, szyn Kramera – stalowych prętów stabilizujących i niezbędnych do unieruchomienia rąk i nóg po złamaniach i zwichnięciach, a także opatrunków żelowych.

Dzięki wyposażeniu naszej jednostki w torbę PSP R1 i wiedzy przeszkolonych już strażaków będziemy mogli nieść dużo szybciej fachową pomoc osobom poszkodowanym już przed przyjazdem karetki –podkreślają ochotnicy ze Zwoli.

OSP Zwola to jedna z najprężniej działających jednostek z terenu gminy Miastków Kościelny. Bierze udział w większości akcji na terenie gminy. W tym roku jednostka otrzymała używany wóz bojowy marki Daf. Jego oficjalne jego przekazanie nastąpiło podczas uroczystości z okazji 90-lecia OSP. Z braku funduszy wyposażony został jedynie w dwie apteczki samochodowe.

W ubiegłym roku czterech strażaków z OSP Zwola zostało przeszkolonych z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, dzięki czemu mają umiejętności i wiedzę z zakresu wykorzystania zestawu Torby PSP R1.

 

Druhowie ze Zwoli prezentują swój nowy sprzęt (fot. OSP Zwola)

Napisz komentarz »