Aktualności, Czarna strona powiatu, Parysów, Pilawa, Z gmin

Odzyskali skradzione auta

Opublikowano 10 listopada 2016, autor:

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu w związku z kradzieżą samochodu. Doszło do niej na terenie powiatu grodziskiego.

Mężczyzna został zatrzymany w środę, 19 października. Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie, podczas służby zauważyli stojącą w bocznej ulicy na terenie gminy Parysów mazdę. Po sprawdzeniu samochodu w systemach informatycznych okazało się, że auto zostało skradzione z terenu powiatu grodziskiego.

Na samochód założono także skradzione tablice rejestracyjne – właściwie znajdowały się w bagażniku auta. Sprawca był w aucie.

-W samochodzie siedział mężczyzna, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 49-latkowi przedstawiono zarzut paserstwa -mówi Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

20 października policjanci z tego samego posterunku zauważyli stojącą na parkingu w Trąbkach hondę. Po sprawdzeniu w rejestrze okazało się, że samochód został wcześniej skradziony w Warszawie.

-Garwolińscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności dotyczące tych spraw. Łączna wartość odzyskanych samochodów to ponad 100 tysięcy złotych -dodaje Kapusta.

Dwa odzyskane auta w dwa dni - taką skutecznością mogę pochwalić się policjanci z pilawskiego posterunku. 19 i 20 października funkcjonariusze namierzyli skradzioną hondę i mazdę.

Dwa odzyskane auta w dwa dni – taką skutecznością mogę pochwalić się policjanci z pilawskiego posterunku. 19 i 20 października funkcjonariusze namierzyli skradzioną hondę i mazdę.

Tekst: Marta Kalinowska

Zdjęcie: KPP Garwolin

 

Napisz komentarz »