Aktualności, Z życia szkół

Nietypowa „wywiadówka” w Kuźni Talentów

Opublikowano 08 października 2019, autor:

Czy „wywiadówka” musi być suchym spotkaniem informacyjnym? Wcale nie. 23 września Niepubliczna Szkoła Podstawowa Kuźnia Talentów w Chotyni zorganizowała zebranie z rodzicami, połączone ze Świętem Jesieni.

Spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami rozpoczęło się tradycyjnie od zapoznania z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi roku szkolnego 2019/20. Następnie rodzice udali się do klas na zebranie z wychowawcami. Po części oficjalnej nastąpiło przywitanie złotej polskiej jesieni. Rodzice i dzieci przynieśli do szkoły barwne liście, kasztany, warzywa, owoce i kwiaty. Świętowanie rozpoczęło się na sportowo. Na wszystkich czekały jesienne konkurencje drużynowe.

Zebrani zostali podzieleni na trzy grupy. W zabawie wzięła udział energiczna grupa wiewiórek, sprytna grupa grzybków oraz zwinne jeżyki. Wszyscy uczestnicy podjęli wyzwanie i zmierzyli się w trzech dyscyplinach sportowych. Najwięcej emocji dostarczyła zawodnikom marchewkowa sztafeta. Zadaniem każdej grupy było jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy oraz przekazanie marchewki kolejnej osobie z drużyny. Uczestnicy wykazali się precyzją podczas rzutu ziemniakiem do ruchomego celu. Dyniowy tor był połączeniem szybkości z dokładnością, w którym sportowcy przekazywali dynię z rąk do rąk nad głowami. Wszystkie konkurencje odbywały się na czas. Rodzice i dzieci doskonale bawili się podczas turnieju oraz dopingowali swoich faworytów.

Integracja pokoleniowa

Spotkanie trafiło w gusta rodziców, którzy mogli przekonać się, jak aktywnie płynie czas w Kuźni Talentów.

-Bardzo odpowiada mi taka forma spotkania. Dzięki takiej organizacji rodzice mają szansę nie tylko poznać plany organizacyjne na rok szkolny, ale i poznać się wzajemnie. Podczas imprez organizowanych w szkole jest wiele radości, śmiechu, zabawy, które uwielbia moje dziecko -mówi jeden z rodziców.

Ukoronowaniem święta była jesienna uczta z ogniskiem. Pieczony ziemniak z solą i masełkiem okazał się najlepszym rarytasem. Wszyscy zebrani przy ogniu z chęcią spróbowali zarówno upieczonych kiełbasek, ziemniaczków, jak i ciasta marchewkowego. Był to czas na rozmowę oraz wspólną integrację.

-Uważam, że pomysł połączenia „wywiadówki” ze Świętem Jesieni był trafiony. Właśnie zrodziła się nowa tradycja. Chcemy, aby rodzice uczestniczyli w życiu szkoły,  znali się, współpracowali ze sobą. A takie szkolne spotkania są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej -podsumowuje dyrektor Agnieszka Głasek.

Napisz komentarz »