REKLAMA

Aktualności

Niepełnosprawnego nie usłyszy nikt

Opublikowano 18 kwietnia 2017, autor:

Przed wejściem do budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie znajdują się elektroniczne dzwonki. Mają służyć petentom na wózkach inwalidzkich. Swojej roli jednak nie spełniają.

Zabytkowy budynek przy ulicy Staszica nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nie ma w nim windy, brakuje też podjazdów. Są za to trzy dzwonki.

Do tej pory one funkcjonowały, jednak mamy problem z kradzieżą baterii. Nie nadążamy wkładać nowych -wyjaśnia przyczynę problemu Małgorzata Antolak, dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

Wymieniamy je, niemniej jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzać tego codziennie -dodaje.

By pracownicy sekretariatu usłyszeli dźwięk, w puszce muszą być włożone dwa „paluszki”.

Było kilka przypadków, że ktoś wychodził do osoby poruszającej się na wózku. Ja sama nawet to robiłam -przyznaje urzędniczka.

Małgorzata Antolak zauważa, że zdecydowanie częściej niż urząd przy ulicy Staszica, niepełnosprawni odwiedzają inny wydział starostwa. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Sportowej są podjazdy i specjalnie przystosowana łazienka.

U nas też zdarzają się takie przypadki, ale bardzo rzadko. W miarę możliwości spełniamy jednak oczekiwania petentów i jesteśmy pomocni -zapewnia.

Urzędniczka: -Skarg do tej pory nie było

Obecnie budynek, w którym mieści się główna siedziba starostwa, należy już do Urzędu Miasta.

W nowym budynku starostwa sytuacja zostanie rozwiązana, ponieważ będzie on przystosowany do osób niepełnosprawnych -zaznacza dyrektor.

Jak jednak do tego czasu mają radzić sobie niepełnosprawni?

Interesanci i pracownicy często wchodzą i wychodzą z urzędu. Jeżeli dostaniemy informację, że ktoś potrzebuje naszej pomocy, na pewno ktoś wyjdzie -zapewnia nasza rozmówczyni.

-Do tej pory nie było żadnych skarg i zażaleń ze strony osób niepełnosprawnych, że nie zostali obsłużeni. Warunki są, jakie są. Musimy sobie z nimi radzić -podsumowuje.

Sprawdziliśmy – faktycznie, dzwonek znajdujący się przed głównym wejściem do budynku starostwa nie działa.

Napisz komentarz »