Sport, Z życia szkół

Nasze cheerleaderki reprezentowały Polskę w USA

Opublikowano 31 lipca 2019, autor:

W słonecznym Orlando odbyły się Mistrzostwa Świata w cheerleadingu – ICU 2019 w Freestyle Pom w kategorii junior. Polskę reprezentowały dziewczęta z garwolińskiego MG-T UKS „NO NAME” . Przyszedł czas na podsumowania.

Światowe zawody odbyły się 24 kwietnia. W tej kategorii zgłosiło się 18 zespołów z całego świata.W Freestyle Pom w kategorii junior najlepsi na świecie okazali się reprezentanci Japonii. Srebro zdobyła narodowa reprezentacja Stanów Zjednoczonych.  Brąz wywalczył Meksyk. Dziewczęta z Garwolina zajęły 11 zostawiając na parkiecie swoje serce i dając z siebie wszystko. Opiekunkami reprezentacji Polski były Izabela Nierwińska i Zofia Kisiel.

 – Jesteśmy zadowoleni z występu naszych tancerek –  zatańczyły swoje. Zadowolony jest również Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, który obserwował występ naszych podopiecznych w Orlando – podkreśla opiekunka dziewcząt Zofia Kisiel.

 Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Kolejny zespół, który zajął 10 miejsce zdobył 67,36 punktów. Do pierwszego miejsca zabrakło tancerkom z Garwolina 21,93 punktów.

Godna reprezentacja

W Polsce zespół DREAM TEAM JUNIOR na Mistrzostwach Polski 2019 w Kielcach zdobył pierwsze miejsce, wyprzedzając zespół z Krakowa o 34 punkty.

Dziewczęta są szczęśliwe i dumne, że to właśnie one, tancerki z małego miasteczka, mogły reprezentować  Polskę, swoje województwo, miasto i szkołę na tak prestiżowych zawodach  jakimi są Mistrzostwa Świata spełniając przy tym swoje marzenia – cieszy się Zofia Kisiel.

Cieszą się, że mogły poznać innych ludzi, ich kultury, oraz wymienić się doświadczeniami i pamiątkami, szlifując przy tym swój język angielski. Mogły nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności w codziennych czynnościach poza granicami kraju. Doświadczyły klimatu prawdziwej, zdrowej rywalizację w duchu fair play, której w Polsce dopiero się uczymy. Z pewnością zaskoczyła ich  kultura osobista ludzi oraz  szacunek i podziw do,  sportu jakim jest cheerleading.  Każdy chciał nam pomóc byśmy poczuli się jak u siebie w domu – dodaje.

W wolnym czasie dziewczyny zwiedziły parki Walta Disneya. Po tygodniu wspaniałej przygody trzeba było wróć do kraju. 29 kwietnia około godziny 17:00 mistrzynie Polski wylądowały na warszawskim lotnisku. Tam zrobili im niespodziankę rodzice i młodsze koleżanki. Kolejna niespodzianka czekała w Garwolinie pod Szkołą Podstawową nr 5, gdzie dziewczęta przywitała burmistrz i kibice.

Dziękują za pomoc

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie rodzice tancerek. To właśnie od nich otrzymaliśmy największe wsparcie. To oni na pierwszym spotkaniu założyli, że ich dzieci wyjadą na Mistrzostwa Świata, co za tym idzie rodzice wsparli w największej części i pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia – mówi Zofia Kisiel. 

Nie możemy zapomnieć o wsparciu ze strony Samorządu Województwa  Mazowieckiego, które pozwolę sobie wymienić w pierwszej kolejności oraz samorządy lokalne: gmina Garwolin, Łaskarzew i Wilga, miasto Garwolin i Pilawa oraz Starostwo Powiatu Garwolińskiego, szkoły, do których uczęszczają na co dzień tancerki. PSP W Pilawie jako pierwsza pokazała,  jak można pomóc nam, potem szkoła w Michałówce, Trąbkach i Wildze. Gościliśmy u nich prezentując, czym na co dzień się zajmujemy w wolnym czasie, by wiedzieli,  komu pomagają. Niestety nie gościliśmy we wszystkich szkołach z braku czasu,  ale obiecujemy, że jeżeli tylko będą jeszcze chcieli nas oglądać zagościmy w murach ich szkół –zapewnia opiekunka cheerleaderek.

Podziękowania należą się również Fundacji SPORTOWCY DZIECIOM, dzięki której ludzie dobrej woli przekazali 1% podatku oraz tym,  którzy pomogli nam przekazując datki na pomagaj.pl.

 • Nasze mistrzynie:
  – Jowita Ositek, Alicja Mikulska, Julia Szopa, Oliwia Zduniak, Gabriela Gora, Joanna Brzeźnicka , Dominika Iwanenko (PSP i G nr 5 w Garwolinie);
  – Julia Domarecka (PSP nr 2);
  – Karolina Krykant, Wiktoria Kondej (PSP nr 2);
  – Oliwia Bukowska, Zuzanna Grzeszczak (PSP w Trąbkach);
  – Matylda Sokół (PSP w Pilawie);
  – Kornelia Błażejczyk (PSP w Starym Pilczynie);
  – Sandra Pałyska, Wiktoria Pałyska, Zofia Górska, Ewelina Rękawek (PSP w Michałówce);
  – Nikola Owczarczyk (mieszkanka Leszna) .

 • LISTA PRYWATNYCH DARCZYŃCÓW:
  BARTEX WILGA Skład Materiałów Budowlanych; CENTRUM PRAC INTROLIGATORSKICH; CENTRU SPORTU I KULTURY; DEZ DER; DIAVOLLA ;EKOLIDER; Gospodarstwo Sadownicze „FRUCTUS”; HUTA SZKŁA CZECHY; INTELLIGENT TECHNOLOGIES; KRUGER&MATZ; LECHPOL; MARGAZ; OCHNIK; OSM Garwolin; Pękul Anna; Piekarnia Tarański; Piekarnia Mianowski; PLAST BET; Płatek Barbara i Ryszard; PSS „Społem” Garwolin; RSRH „SCH”; WSS „SPOŁEM” Warszawa Południe; ZELLER PLASTIK GARWOLIN.
DREAM TEAM JUNIOR znalazł się w gronie 18 najlepszych zespołów z całego świata.

Napisz komentarz »